Anadolu Efes Spor Kulübü

Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague Final Four 2019’da...

Turkish Airlines EuroLeague tarihinde Final Four organizasyonuna katılan ilk Türk takımı olan Anadolu Efes, playoff serisinde FC Barcelona Lassa’yı 3-2 geçerek bu önemli başarıyı üçüncü kez elde etmiş oldu. 17-19 Mayıs’ta İspanya’da Vitoria-Gasteiz’da gerçekleştirilecek olan Final Four’da üçüncü kez ülkemizi temsil edecek olan Anadolu Efes, Final Four’daki ilk maçında ise Fenerbahçe Beko ile karşı karşıya gelecek.

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunu 20 galibiyet ile dördüncü sırada tamamlayan Anadolu Efes, sezonu beşinci sırada tamamlayan FC Barcelona Lassa’yı beş maç sonunda eleyerek Final Four 2019’a katılma başarısı gösterdi.

FC Barcelona Lassa’ya karşı serinin birinci, üçüncü ve beşinci maçlarını kazanan Anadolu Efes’in ev sahipliği yaptığı üç maç da kapalı gişe oynandı. Üç maçta da Sinan Erdem Spor Salonu’nda 15 binden fazla taraftar Anadolu Efes’i destekledi ve takımlarının Final Four’a katılmasında büyük pay sahibi oldu.

Takım halinde hem normal sezonda hem de playoff turunda çok başarılı performans gösteren Anadolu Efes’in 17-19 Mayıs tarihlerinde İspanya’da Vitoria-Gasteiz’da düzenlenecek Final Four’daki ilk maç rakibi ise Fenerbahçe Beko olacak.

Etiketler:
  • Anadolu Efes