Creasoup - ingeniously delicious
Tarih: 03 Temmuz 2017

Anadolu Efes Spor Kulübü, One Team Ödülü’ne Aday Gösterildi...

Anadolu Efes Spor Kulübü, Turkish Airlines Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında gerçekleştirdiği projelerle fark yaratmaya devam ediyor. 2016-2017 sezonundaki ilk projesini Koruncuk Vakfı ile gerçekleştiren Anadolu Efes, Koruncuk Vakfı Çocukları’nın gelecek planlarına yön vererek One Team Programı Ödülleri’nde son 5 takım arasına kaldı. Anadolu Efes; FC Barcelona Lassa, Real Madrid, Valencia Basket ve Zalgiris Kaunas takımlarını geçmesi halinde ödülün sahibi olarak bir ilke daha imza atacak.
Anadolu Efes Spor Kulübü, One Team Ödülü’ne Aday Gösterildi...

Basketbol aracılığıyla toplumsal katkı sağlamaya en az sportif başarılar kadar değer veren Anadolu Efes, Euroleague yönetimi tarafından One Team Programı Ödülü’ne aday gösterilen tek Türk takımı oldu.

2016-2017 sezonundaki ilk One Team projesinde Koruncuk Vakfı Çocukları’na 8 hafta boyunca eğitimler veren Anadolu Efes, basketbolun metaforları aracılığıyla takım çalışması, arkadaşlık, yardımlaşma, motivasyon, konsantrasyon ve iletişim gibi konularda eğitimler gerçekleştirdi. Proje sonunda gerçekleştirilen araştırmalarda, katılımcı çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerinin güçlendiği gözlendi.

One Team Elçisi Doğuş Balbay da antrenörlük yaptı...

Anadolu Efes Yıldız A (U16) Takımı ve One Team programı antrenörü Ozan Havuzlu ve Koruncuk Vakfı eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde ayrıca kulübün One Team Elçisi Doğuş Balbay da görev aldı.

Çalışma sırasında yaşam ve basketbol deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Doğuş Balbay, Koruncuk Vakfı Çocukları’nın rol modeli oldu.

İletişim çalışmaları, seçim kriterleri arasında...

Bu kapsamda Euroleague yönetimi tarafından yapılan değerlendirmelerde eğitim çalışmaları, katılımcılara sağlanan fayda, partner kuruluşla yapılan iş birliği, One Team programıyla ilgili yapılan iletişim çalışmaları gibi konular dikkate alındı.

Bu kriterlere göre FC Barcelona Lassa, Real Madrid, Valencia Basket ve Zalgiris Kaunas ile son 5 takım arasına kalan Anadolu Efes, ödülü kazanması halinde One Team Ödülü kazanan ilk takım olacak.

Ödülün sahibi Eylül ayında belli olacak...

2016-2017 sezonu One Team Programı Ödülü’nün sahibi yaz ayları boyunca yapılan değerlendirmelerin ardından Eylül ayında gerçekleştirilecek “One Team Yıllık Semineri”nde açıklanacak.

Anadolu Efes Spor Kulübü, sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte toplumsal farkındalık yaratmaya ve basketbol ile eğitimi aynı platformda buluşturmaya devam edecek.

ETİKETLER: Anadolu Efes One Team