Anadolu Efes’te tek hedef galibiyet...

Anadolu Efes Euroleague 2014-15 sezonu play-off üçüncü karşılaşmasında 21 Nisan 2015, Salı günü İspanya’nın Real Madrid takımını konuk ediyor. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 21.55’te başlayacak ve Lig TV 3 ile NTV Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

Üç galibiyet alan takımın Final Four’a yükseleceği serinin ilk iki maçında Anadolu Efes Real Madrid’e deplasmanda 80-71 ve 90-85’lik skorlar ile yenilerek seride 2-0 geriye düşmüştü.

Avrupa Arenası’ndaki 531. maçına çıkacak olan takımımız, bugüne kadar Avrupa Kupaları’nda oynadığı 530 karşılaşmada 300 galibiyet ve 230 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 56,6) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı ULEB Avrupa Ligi’nde ise 283. maçına çıkacak olan Anadolu Efes bu kupada bugüne kadar oynadığı 282 karşılaşmada 143 galibiyet ve 139 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 50,7) elde etti.

Anadolu Efes ile Real Madrid Avrupa Kupaları’nda bugüne kadar 22 kez karşılaşırken, Anadolu Efes altı, Real Madrid 16 galibiyet elde etti.

Efes’te Genel Direktör Engin Özerhun karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: “Bilindiği gibi Madrid’de oynadığımız ilk iki maçı da farklı skorlar ile öne geçtikten sonra kaybettik. Şimdi serinin üçüncü maçı İstanbul’da. Bizim pes etmeye niyetimiz yok. İlk iki maçta çok açık bir şekilde görüldü ki, Real Madrid yenemeyeceğimiz bir takım değil ve onları elimizden kaçırdık. Hedefimiz serinin üçüncü karşılaşmasını kazanıp Perşembe günü yine evimizde dördüncü maçı oynamak, sonrasında bu maçı da kazanıp seriyi son maça taşımak. Durumu 2-2’ye getirebilirsek son maçta daha stresli olacak taraf Madrid ekibi olacak. İstanbul’da bu sezon Avrupa Arenası’ndaki son iki karşılaşmaya çıkıyoruz. Muhteşem taraftarımızın bizi 40 dakika boyunca destekleyeceğinden şüphemiz yok. İlk iki maçta yaşadığımız tüm olumsuzlukları unutarak seyircimiz ile el ele iki maçtan zafer ile ayrılmak arzusundayız...”

Etiketler:
  • euroleague
  • real madrid