Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Ataman: ''Akıllı Top Paylaşımı ile Kazanmak İstiyoruz...''

Turkish Airlines Euroleague 27. hafta maçında 8 Mart 2023, Çarşamba günü Sırbistan’ın Kızılyıldız takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Kızılyıldız, müthiş geniş ve kapasiteli bir dış adam rotasyonuna sahip. Yeni oyuncuları Facundo Campazzo, Luca Vildoza ve Nemanja Nedovic üçlüsünün özellikle ikili oyunları çok tehlikeli. Baskı altında oyunu top kaybı yapmadan kurup, akıllı top paylaşımı yapmalıyız. Savunmada bu üçlünün skor ve asist sayısını aşağıya çekerek bu zor atmosferden galibiyetle dönmek istiyoruz. Konsantrasyonumuzu oynamayacak oyuncularımıza değil, oynayan oyuncularımızın mücadele ve performansına vermeliyiz.”

Başarılı oyuncumuz Erten Gazi ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Geçtiğimiz haftadan itibaren yoğun ve zorlu bir tempoya giriş yaptık. Euroleague’de normal sezonun bitmesine dokuz maçımız kaldı ve her maç play-off mücadelemiz için büyük önem taşıyor. İki takımın da son karşılaşmalarından sonra kadrolarında değişiklikler oldu, bu yüzden bu maç için hazırlığımız önceki müsabakadan biraz farklı oldu. İki takım için de kritik olan bu maçtaki mücadelede Euroleague’e yakışan bir maç izleteceğimizi düşünüyorum.”