Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: “Bu akşam savunmada istediklerimizi yaptık...”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ilk maçında Darüşşafaka Basketbol’u 78-69 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Serinin zor geçeceğini biliyorduk. Darüşşafaka Basketbol iyi basketbol oynayan bir takım. Bu akşam savunmada istediklerimizi yaptık. Pota altını iyi kapattık. Wilbekin ve Jajuan Johnson dışında ekstra oyunculara sayı şansı vermedik. Wilbekin ve Jajuan Johnson kendi sayılarını attılar ama skorda istedikleri sayıya ulaşamadılar. Hücumda çok iyi bir günde değildik. 20 top kaybımız var ve topu getirirken kaybettiğimiz bu toplardan 16-17 sayı yedik. Zor bir seri olacak. Sadece 1-0 öndeyiz. Şimdi Perşembe günkü maça hazırlanacağız.”

Takım kaptanımız Doğuş Balbay ise toplantıda şöyle konuştu: “Play-off’lara resmen başladık. Bugün bu maçta ilk galibiyetimizi aldık, hedeflediğimiz gibi. Çeyrek final müsabakaları üç maç üzerinden oynanıyor. Her maçın çok önemi var. Önümüzdeki 40 dakika da final havasında geçecek. Uzatmak istemiyoruz. Darüşşafaka Basketbol atletik bir takım, hem içeriden hem dışarıdan skor üretebiliyor. Şimdi bir sonraki maça en iyi şekilde hazırlanıp, bugünkü performansımızın biraz daha iyisini göstererek galip gelmek istiyoruz. O maç da kıran kırana geçecek. Az hata yapan kazanacak. Bugün biz az hata yaptık ve kazanmasını bildik. Şimdi bir sonraki maça konsantre olacağız.”

Etiketler:
  • Doğuş Balbay
  • Darüşşafaka
  • Ergin Ataman
F4 Tickets