Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: “Finale çıktık, mutluyuz ama önemli olan kupayı kazanmak...”

PTT Türkiye Kupası yarı final maçında Darüşşafaka Basketbol’u 90-76 mağlup ederek finale yükselen Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Öncelikle oyuncularımı kutlarım. Bugün müthiş bir basketbol oynadılar. Maça çok iyi başladık. Planladığımız gibi Doğuş’u Wilbekin’in üzerine vererek rakibimizin en önemli hücum opsiyonlarını devre dışı bırakmayı başardık. Pota altını çok iyi kapattık ve hücumda özellikle Simon ile ikili oyunlarda boş atışlar bulduk. İlk çeyrekte yakaladığımız ciddi fark ile maçın kontrolünün bizde olacağını rakibe hissettirdik. Sonuçta yarı final maçı, Darüşşafaka'nın kaliteli kadrosu var. Direnç gösterdiler ve yaklaşmaya çalıştılar ama oyuncularım her seferinde gerekli müdahaleleri yaptı. Bugün her oyuncumuz takım için katkı verdi. Hiçbir oyuncu % 60-70’lerin altında oynadı diyemem. Finale çıktık, mutluyuz. Ama Anadolu Efes zaten finallere alışkın bir takım. Bizim için önemli olan kupayı kazanmak. Yarın da zor bir maç daha bizi bekliyor. Final olacak sonuçta. En iyi şekilde hazırlanacağız...”

Oyuncumuz Brock Motum ise toplantıda şöyle konuştu: “Zor bir maç olacağını biliyorduk. Darüşşafaka çok iyi bir takım. Maça iyi başlamamız gerektiğini biliyorduk çünkü bu yarı final maçı. Fenerbahçe Doğuş maçını kazandıktan sonra bu maça da en iyi şekilde hazır olmalıydık. Şimdi aynı şekilde final maçına en iyi şekilde hazır olmalıyız...”

Etiketler:
  • Brock Motum
  • Ergin Ataman
F4 Tickets