Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: ”Önemli bir deplasmanda galip gelmeyi başardık...”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 10. hafta maçında Bahçeşehir Koleji’ni 87-81 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Bahçeşehir Koleji ligimizin en tehlikeli takımlarından birisi. Özellikle yabancı oyuncuları çok tecrübeliler, maça da iyi başladılar. Maçın başlangıcında hücum etmekte zorluk çektik ancak sonrasında Micic'in oyuna girmesiyle birlikte oyunun kontrolünü elimize aldık. İkinci yarıda iyi oynadık ve farkı 14-15 sayıya kadar çıkarttık. Daha sonra bir takım basit top kayıpları yaptık ama neticede önemli bir deplasmanda galip gelmeyi başardık. Tabii ki üzerimizde son saniyelerde kaybettiğimiz Real Madrid maçının da bir etkisi vardı ama oyuncularım bugün iyi bir karakterle reaksiyon verdiler. Hedefimiz Perşembe günü oynayacağımız Olympiakos maçı..."

Kaptanımız Doğuş Balbay ise toplantıda şöyle konuştu: "Güzel bir karşılaşma oldu. Bahçeşehir Koleji evinde çok güzel ağırladı bizi, taraftarlarıyla çok güzel bir atmosfer oluşturmuşlar. Onlara karşı böyle bir ortamda oynamaktan mutluluk duyduk. Çekişmeli geçen bir maçtı, farkı çok açamadık açıkcası, hep kafa kafaya gitti ama sonunda az hata yaptık. Onların bizi yakalamasına izin verdik ama az hata yapıp, kayıpsız atlattık burayı. Şimdi Olympiakos maçına konsantre olmamız gerekiyor, çok önemli bir maçımız var. Yolumuza devam ediyoruz."

Etiketler:
  • Doğuş Balbay
  • Ergin Ataman
  • Bahçeşehir Koleji
F4 Tickets