Ataman: ''Sadece Maçı Kazanmayı Düşünmeliyiz...''

Turkish Airlines Euroleague 31. hafta maçında 28 Mart 2023, Salı günü İtalya’nın EA7 Emporio Armani Milan takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

"EA7 Emporio Armani Milan ve Ettore Messina’yı çok takdir ediyorum. Geçmişteki en güzel günlerinde de bu sezon en zor anlarında da birlik oldular, takım oldular ve kaostan çıkmayı başardılar. Son haftaların en formda takımı onlar. Alışık olmadığımız bir ortamda sadece maçı kazanmayı düşünmeli ve bunu başarmak için de sahadaki mücadelemiz ve performansımız ile bunu hak etmeliyiz. Shabazz Napier’i iyi savunmalı, Billy Baron’un perde çıkışı şutlarını durdurmalı ve pota altında Brandon Davies, Nicolo Melli ve Johannes Voigtmann gibi hücum potansiyeli yüksek uzunlara dikkat etmeli ve tempolu oyun için ribauntları kontrol etmeliyiz."

Başarılı oyuncumuz Ante Zizic ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “EA7 Emporio Armani Milan son dönemde çok iyi durumda. Zor bir maç olacak. Geçen hafta Berlin'de beklenmedik bir mağlubiyet aldık. Play-off umutlarımızı sürdürmek için kalan tüm maçları kazanmak istiyoruz.”