Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: “Seri devam ediyor...”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play off final dördüncü maçında Fenerbahçe Beko’ya 73-82 mağlup olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Maçın başında Fenerbahçe’nin çok agresif olacağını bekliyorduk zaten. Nitekim öyle de oldu, maçın başında 12 sayılık bir avantaj elde ettiler. Tabi 2-1 önde olmanın psikolojik olarak takım üzerinde az da olsa bir rahatlığı oluyor. Fenerbahçe kendi sahasında kaybetmemek için iyi başladı maça ama biz daha sonra iyi bir geri dönüş yaptık. Özellikle ilk devrenin sonlarına doğru tekrar maça ortak olduk. Maçın ikinci yarısı da aynı şekilde geçti, aslında en iyi zamanda beraberliği yakaladık, bir buçuk dakika kala ama orada Larkin’in üzerine bir oyun kurduk. Larkin kendi atışını buldu ama atamadı. Larkin atamayınca hemen sonrasında onlar atınca maçın son toplarında onlar daha başarılı oldu ve maçı kazandılar. İki takımı ve oyuncularını kutlamak gerekiyor, bir gün arayla müthiş bir mücadele var sahada. Sanırım şu anda Avrupa Liglerindeki en kaliteli ve en üst düzeyde bir final oynanıyor, oynanmaya da devam edecek. Seri devam ediyor: 2-2.” 

Oyuncumuz Vasilije Micić ise toplantıda şöyle konuştu: “Bu akşam Fenerbahçe maçı bizden biraz daha fazla istedi. Maç boyunca yaptıkları hucumlara ve hamlelere iyi karşılık verdik. Ancak maçın sonunda bazı atışlar kaçırdık. Bu akşam yaşadığımız sıkıntılardan biri faullerdi, ben de dahil olmak üzere diğer 3 oyuncumuz da faul sıkıntısı yaşadı, iki oyuncumuz 5 faul ile dışarıda kaldı ama tabiki bahaneler için zamanımız yok, bir sonraki maç için hazır olmamız lazım.”

F4 Tickets