Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: ''Seriye galibiyet ile başlamak istiyoruz...''

Turkish Airlines Euroleague Play Off birinci maçında 17 Nisan 2019, Çarşamba günü İspanya’nın Barcelona Lassa takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Play off’ta her maça bir final gözüyle bakıyoruz. Taraftarımızın sezon boyunca bize verdiği destek ve motivasyonu şimdi daha da arttırmasını, yıldızları ve çok tecrübeli bir antrenorü olan Barcelona Lassa karşısında yüksek tempo ile oynayıp, Çarşamba akşamı seriye galibiyet ile başlamak istiyoruz.”


Takım kaptanımız Doğuş Balbay ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Euroleague’de ilk hedefimize play off’a yükselerek ulaştık. Ev sahibi olma avantajını ise ligde normal sezonu dördüncü sırada tamamlayarak aldık, ki bu da bizi ikinci hedefimiz olan Final Four’a bir adım daha yaklaştırdı. Şimdi ev sahibi olma avantajını kullanmanın zamanı... Barcelona Lassa ile üç gün içinde evimizde iki kritik maça çıkacağız. Taraftarlarımızın ve tüm basketbolseverlerin bu zorlu mücadelelerde salonu tıklım tıklım doldurup, Barcelona Lassa’ya buradan kolay çıkış olmadığını göstermemiz gerekiyor.”

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Doğuş Balbay
  • Turkish Airlines Euroleague
  • Barcelona Lassa
  • Ergin Ataman