Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: ''Ünvanımızı korumak istiyoruz...''

Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesinde 14 Şubat Perşembe günü Gaziantep Basketbol ile karşılaşacak olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman kupa ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Son Türkiye Kupası şampiyonu ünvanımızı Ankara’da bu yıl da korumak için gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Her maça ayrı bir plan ve önem veriyoruz. Öncelikle çeyrek finaldeki Gaziantep Basketbol maçıyla ilgili gerekli hazırlıklarımıza başladık. Zor bir maç olacağı kesin. Kupa maçları tek maçtır ve her zaman takımların en üst düzeyde teknik ve taktik olarak eforlarını sarf ettiği maçlardır. Bu yüzden çok dikkat etmemiz gerekiyor. Maç maç ilerlemeliyiz. Önceliğimiz Gaziantep maçı ama tabi ki turnuvanın genelinde şampiyon ünvanımızı korumak istiyoruz.”
 


Takım kaptanımız Doğuş Balbay ise Türkiye Kupası ile ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Gaziantep maçıyla birlikte Türkiye Kupası maçlarımıza başlıyoruz. Maç maç ilerlememiz gerekiyor. Her maç eleme usulü olduğu için her maçın önemi bizim için çok fazla. Final havasında geçeceğine inanıyorum. Kısa bir dönemde üç tane çok kaliteli maç yapıp, o kupaya ulaşmak istiyoruz. Anadolu Efes olarak hedeflerimiz her zaman yüksek. Her maça ayrı konsantre olmamız ve adım adım ilerlememiz gerekiyor. Şu anda yoğunlaştığımız tek bölüm Gaziantep maçı. Umarım Ankaralı basketbolseverlere güzel bir basketbol izletiriz, sonunda kazanan ve mutlu olan takım biz oluruz ve o kupaya Ankara’da ulaşırız.”

Etiketler:
  • Gaziantep
  • Anadolu Efes
  • Doğuş Balbay
  • Türkiye Kupası
  • Ergin Ataman
F4 Tickets