Anadolu Efes Spor Kulübü

Ataman: ”Üzgün değilim...”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play off final beşinci maçında Fenerbahçe Beko’yu 69-85 mağlup olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

"Bu akşam hücumda iyi oynayamadık. Özellike dış atışlarımızdan kötü performans elde ettik. İki skorerimiz Larkin ve Micic'in 2/14 dış atışı bizleri zorladı. İlk yarı Buğrahan oyuna girdiğinde çok ciddi katkı verdi ve oyuna geri döndük. İkinci yarıda uzun bir süre çok iyi oynamamamıza rağmen savunmayla ayakta kalmayı başardık ama ribauntlarda ciddi anlamda bir sıkıntı yaşadık. Fenerbahçe Beko'nun 39 ribaunduna karşılık biz sadece 26 ribaunt alabildik. Sonuçta da Fenerbahçe Beko maçı kazandı. Fenerbahçe Beko'yu tebrik ediyorum. Biz bu akşam şampiyon olamadık ama hiç üzgün değilim. 22 yıllık basketbol kariyerimde Türkiye'de yirmiye yakın final oynadım, Avrupa'da dört tane final oynadım, üçünü kazandım. Birisini geçen ay kaybettim. Kariyerim boyunca bütün şampiyonluk maçlarımda ailem ve çocuklarım hep salondalardı. Çoğunda kazandık, birlikte kutladık. Bazılarını kaybettik, hep beraberdik ama burada olmayı çok istemelerine rağmen ben ailemi buraya getiremedim. Fenerbahçe Beko koçunun, yöneticilerinin, oyuncularının tüm ailelerini Sinan Erdem'e davet ediyorum. Fenerbahçe Beko ile Türk basketbol tarihindeki en muhteşem seriyi oynuyoruz. Sözlerimi de şöyle bitirmek istiyorum, gerçekleri tarih yazar, tarihi de bizler bütün dostlarımızla, taraftarımızla ve ailelerimizle birlikte Sinan Erdem'de şampiyon olarak yazacağız."

Oyuncumuz Vasilije Micic ise toplantıda şöyle konuştu: "Bugün bizden daha iyi oldukları haricinde söyleyebilecek pek bir şeyim yok. Enerjileri daha yüksekti. Elimizden geleni yaptık ama bugün yeterli değildi. Seyircimizin karşısında şampiyonluğu kazanmak istiyoruz."

Etiketler:
  • Ergin Ataman
  • Vasilije Micic