Anadolu Efes Spor Kulübü

Basketbol Süper Ligi’nde Rakibimiz Beşiktaş Sompo Japan...

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 24. hafta maçında Beşiktaş Sompo Japan’a konuk oluyoruz. 1 Nisan 2019, Pazartesi günü Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynanacak olan karşılaşma 20:00’de başlayacak ve Tivibuspor ekranlarından şifresiz naklen yayınlanacak.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında Anadolu Efes, Gaziantep Basketbol’u deplasmanda 66-65 mağlup etmiş, Beşiktaş Sompo Japan ise Galatasaray Doğa Sigorta’ya deplasmanda 93-87 yenilmişti. Ligde 23. haftanın ardından Anadolu Efes 18 galibiyet ve üç mağlubiyet ile birinci, Beşiktaş Sompo Japan ise 11 galibiyet ve 10 mağlubiyet ile yedinci sırada bulunuyor.

Ligin ilk yarısında iki takım arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı takımımız 86-90 kaybetmişti.

Anadolu Efes, Beşiktaş Sompo Japan maçı ile birlikte Türkiye’deki 1504. resmi maçına çıkacak. Takımımız, bugüne kadar Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1370, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 22, Türkiye Kupası’nda 108, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1371. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, birinci ligde bugüne kadar oynadığı 1370 karşılaşmada 1057 galibiyet, 310 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,15)

Anadolu Efes, Beşiktaş Sompo Japan ile bugüne kadar oynadığı 120 karşılaşmada 85 galibiyet ve 35 mağlubiyet aldı.

İki ekip arasında Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde oynanan 111 karşılaşmanın 78’inde takımımız galip gelirken, iki ekip arasında Türkiye Kupası’nda bugüne kadar oynanan sekiz karşılaşmanın yedisi Anadolu Efes, biri Beşiktaş Sompo Japan lehine sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda bugüne kadar Anadolu Efes ile Beşiktaş Sompo Japan arasında oynanan tek karşılaşmada ise gülen taraf Beşiktaş Sompo Japan oldu.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Beşiktaş Sompo Japan
  • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi
F4 Tickets