Anadolu Efes Spor Kulübü

Bir Kitap da Sen Getir Kampanyası’nda Binlerce Kitap Toplandı...

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Kütüphaneler Haftası kapsamında Bahçeşehir Koleji maçında beşinci kez gerçekleştirdiği Bir Kitap da Sen Getir kampanyası, ihtiyaç sahibi öğrenciler için binlerce kitap toplanmasını sağladı.

Kitap bağışlayan basketbolseverlere, ücretsiz maç bileti hediye edildi. Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı’nın da destek verdiği projede toplanan ilköğretim seviyesinde ve iyi durumda olan kitaplar, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın belirlediği ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılacak. Anadolu Efes oyuncuları da kitap dağıtımları sırasında öğrenciler ile bir araya gelecek.

Kitap bağışlamak için Sinan Erdem Spor Salonu’na gelen basketbolseverler, heyecan dolu Anadolu Efes - Bahçeşehir Koleji maçında keyifli bir Pazar günü yaşarken aynı zamanda Anadolu Efes oyuncularının fotoğraflarının bulunduğu kitap ayraçlarının da sahibi oldular.

Bahçeşehir Koleji’nin değerli katkılar verdiği kampanyaya Anadolu Efes partnerleri de destek oldu. Caretta Kitap da Bir Kitap da Sen Getir kampanyası için yüzden fazla çocuk kitabı bağışladı.

Ayrıca karşılaşma öncesinde iki takım oyuncuları, antrenörleri ve baş antrenörleri de birbirlerine kitap hediye ettiler.

Bahçeşehir Koleji maçına gelemeseler de Bir Kitap da Sen Getir kampanyasına destek vermek isteyen eğitim gönüllüsü basketbolseverler ise kitaplarını Anadolu Efes Spor Kulübü Merter Tesisleri’ne kargoladılar. Merter Tesisleri’ne 19 Nisan’a kadar gönderilecek kitaplar, kampanya kapsamında kabul edilmeye devam edecek.

Kargo adresi ise şu şekilde:

Bahçelievler Mah. Şehit İbrahim Koparır Cad.No:4 Bahçelievler - İSTANBUL, 0212 449 38 32


Anadolu Efes oyuncuları da kitap dağıtımında yer alacak...

Anadolu Efes Spor Kulübü tarafından yapılacak seviye ve yıpranmışlık kontrolü sonrasında dağıtıma uygun görülen kitaplar, kısa süre içerisinde Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın belirlediği ihtiyaç sahibi okullara gönderilecek. Kitap dağıtımlarına Anadolu Efes oyuncuları da katılarak öğrencilerle bir araya gelecekler.

Anadolu Efes Spor Kulübü, basketbolun sadece bir spor branşından ibaret olmadığını vurgulayan ve milyonlarca kişiye ulaşan farkındalık yaratan Bir Kitap da Sen Getir kampanyasını önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirmeye devam edecek.

Etiketler:
  • Bahçeşehir Koleji