Anadolu Efes Spor Kulübü

BSL’de Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’u Konuk Ediyoruz...

Basketbol Süper Ligi dördüncü hafta maçında Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’u konuk ediyoruz. 21 Ekim 2019, Pazartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:00’de başlayacak ve Tivibuspor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

ING Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında Anadolu Efes, Teksüt Bandırma’ya deplasmanda 66-84 mağlup olmuş, Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol ise OGM Ormanspor’a evinde 64-84 yenilmişti. Ligde üçüncü haftanın ardından Anadolu Efes iki galibiyet ve bir mağlubiyet ile yedinci, Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol ise üç mağlubiyet ile 15. sırada yer alıyor.

Anadolu Efes, Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol maçı ile birlikte Türkiye’deki 1527. resmi maçına çıkacak. Takımımız, bugüne kadar Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1392, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 23, Türkiye Kupası’nda 108, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Basketbol Süper Ligi’nde 1393. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, ligde bugüne kadar oynadığı 1392 karşılaşmada 1075 galibiyet, 314 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,23)

Anadolu Efes ile Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol arasında bugüne kadar ING Basketbol Süper Ligi’nde oynadığı sekiz karşılaşmadan da galibiyet ile ayrıldı.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol
  • ING Basketbol Süper Ligi