Anadolu Efes Spor Kulübü

BSL’de Yeni Sezonun İlk Maçında Galatasaray İle Karşılaşıyoruz...

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi birinci hafta maçında Galatasaray’a konuk oluyoruz. 7 Ekim 2018, Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 15:15’te başlayacak ve Tivibuspor ekranlarından şifresiz naklen yayınlanacak.

Anadolu Efes, Galatasaray maçı ile birlikte Türkiye’deki 1480. resmi maçına çıkacak. Takımımız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bugüne kadar 1349, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 22, Türkiye Kupası’nda 105, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1350. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, birinci ligde bugüne kadar oynadığı 1349 karşılaşmada 1039 galibiyet, 307 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,02)

Anadolu Efes, Galatasaray ile bugüne kadar oynadığı 107 karşılaşmada 79 galibiyet ve 28 mağlubiyet aldı.

İki ekip arasında Türkiye Ligi’nde oynanan 98 karşılaşmanın 71’inde takımımız galip gelirken, iki ekip arasında Türkiye Kupası’nda bugüne kadar oynanan sekiz karşılaşmanın yedisi Anadolu Efes, biri Galatasaray lehine sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda bugüne kadar Anadolu Efes ile Galatasaray arasında oynanan tek karşılaşmada ise gülen taraf Anadolu Efes oldu.

F4 Tickets