Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
BSL’nin 17. Haftasında Beşiktaş Icrypex’i Konuk Ediyoruz...

ING Basketbol Süper Ligi 17. hafta maçında Beşiktaş Icrypex’i konuk ediyoruz. 16 Ocak 2022, Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:15’te başlayacak ve Tivibuspor 2 ile TRT Spor Yıldız ekranlarından naklen yayınlanacak.

Takımımız ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. haftasında Gaziantep Basketbol’a Sinan Erdem Spor Salonu’nda 93-83 mağlup olmuş, Beşiktaş Icrypex ise 16. hafta maçında Bahçeşehir Koleji’ni evinde 82-69 yenmişti. ING Basketbol Süper Ligi’nde 16. haftanın ardından iki maçı eksik olan takımımız 11 galibiyet ve üç mağlubiyet ile altıncı, bir maçı eksik Beşiktaş Icrypex ise sekiz galibiyet ve yedi mağlubiyet ile sekizinci sırada bulunuyor.

Anadolu Efes, Beşiktaş Icrypex maçı ile birlikte Türkiye’deki 1600. resmi maçına çıkacak. Takımımız, bugüne kadar ING Basketbol Süper Ligi’nde 1464, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 23, Türkiye Kupası’nda 109, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 1465. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, ligde bugüne kadar oynadığı 1464 karşılaşmada 1142 galibiyet, 319 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 78,01)

Anadolu Efes, Beşiktaş Icrypex ile bugüne kadar oynadığı 129 karşılaşmada 93 galibiyet ve 36 mağlubiyet aldı.

İki ekip arasında ING Basketbol Süper Ligi’nde oynanan 120 karşılaşmanın 86’sında takımımız galip gelirken, iki ekip arasında Türkiye Kupası’nda bugüne kadar oynanan sekiz karşılaşmanın yedisi Anadolu Efes, biri Beşiktaş Icrypex lehine sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda bugüne kadar Anadolu Efes ile Beşiktaş Icrypex arasında oynanan tek karşılaşmada ise gülen taraf Beşiktaş Icrypex oldu.

Anadolu Efes - Beşiktaş Icrypex karşılaşmasının basın broşürünü indirmek için tıklayın.