Anadolu Efes Spor Kulübü

BSL’nin 17. Haftasında Darüşşafaka Tekfen’e Konuk Oluyoruz...

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 17. hafta maçında Darüşşafaka Tekfen’e konuk oluyoruz. 4 Şubat 2019, Pazartesi günü Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:00’de başlayacak ve Tivibuspor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 16. haftasında Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta’yı Sinan Erdem Spor Salonu’nda 92-82 mağlup etmiş, Darüşşafaka Tekfen ise Gaziantep Basketbol’u deplasmanda 65-62 yenmişti. Ligde 16. haftanın ardından Anadolu Efes 12 galibiyet ve üç mağlubiyet ile ikinci, Darüşşafaka Tekfen ise yedi galibiyet ve sekiz mağlubiyet ile dokuzuncu sırada bulunuyor.

Ligin ilk yarısında iki takım arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı takımımız 75-72 kazanmıştı.

Anadolu Efes, Darüşşafaka Tekfen maçı ile birlikte Türkiye’deki 1495. resmi maçına çıkacak. Takımımız, bugüne kadar Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1364, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 22, Türkiye Kupası’nda 105, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1365. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, birinci ligde bugüne kadar oynadığı 1364 karşılaşmada 1051 galibiyet, 310 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,05)

Anadolu Efes ile Darüşşafaka Tekfen arasında bugüne kadar oynanan 63 karşılaşmada takımımız 56 galibiyet ve yedi mağlubiyet aldı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde iki takım arasında oynanan 54 maçın 47’si Anadolu Efes, yedisi Darüşşafaka Tekfen lehine sona ererken, Türkiye Kupası’nda iki ekibin birbirleri ile oynadığı dokuz maçta da gülen taraf Anadolu Efes oldu.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi
  • Darüşşafaka Tekfen
F4 Tickets