Anadolu Efes Spor Kulübü

BSL’nin Dokuzuncu Haftasında Beşiktaş Sompo Japan’ı Konuk Ediyoruz...

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin dokuzuncu hafta maçında Beşiktaş Sompo Japan’ı konuk ediyoruz. 4 Aralık 2018, Salı günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:15’te başlayacak ve Tivibuspor 3 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin sekizinci haftasında Anadolu Efes, Gaziantep Basketbol’u Sinan Erdem Spor Salonu’nda 88-81 mağlup etmiş, Beşiktaş Sompo Japan ise Galatasaray’a evinde 74-72 yenilmişti. Ligde sekizinci haftanın ardından Anadolu Efes altı galibiyet ve iki mağlubiyet ile ikinci, Beşiktaş Sompo Japan ise dört galibiyet ve dört mağlubiyet ile altıncı sırada bulunuyor.

Anadolu Efes, Beşiktaş Sompo Japan maçı ile birlikte Türkiye’deki 1488. resmi maçına çıkacak. Takımımız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bugüne kadar 1357, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 22, Türkiye Kupası’nda 105, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1358. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, birinci ligde bugüne kadar oynadığı 1357 karşılaşmada 1045 galibiyet, 309 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,01)

Anadolu Efes, Beşiktaş Sompo Japan ile bugüne kadar oynadığı 118 karşılaşmada 84 galibiyet ve 34 mağlubiyet aldı.

İki ekip arasında Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde oynanan 110 karşılaşmanın 78’inde takımımız galip gelirken, iki ekip arasında Türkiye Kupası’nda bugüne kadar oynanan yedi karşılaşmanın altısı Anadolu Efes, biri Beşiktaş Sompo Japan lehine sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda bugüne kadar Anadolu Efes ile Beşiktaş Sompo Japan arasında oynanan tek karşılaşmada ise gülen taraf Beşiktaş Sompo Japan oldu.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Beşiktaş Sompo Japan
  • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi
F4 Tickets