Anadolu Efes Spor Kulübü

BSL’nin Son Haftasında Galatasaray Odeabank’a Konuk Oluyoruz...

Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta maçında Galatasaray Odeabank’a konuk oluyor. 12 Mayıs 2018, Cumartesi günü Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 13:30’da başlayacak ve NTV ekranlarından naklen yayınlanacak.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 29. haftasında Anadolu Efes, Gaziantep Basketbol’u Sinan Erdem Spor Salonu’nda 94-87 mağlup etmiş, Galatasaray Odeabank ise Banvit’i deplasmanda 90-80 yenmişti. Ligde 29. haftanın ardından Anadolu Efes 21 galibiyet ve sekiz mağlubiyet ile üçüncü, Galatasaray Odeabank ise 13 galibiyet ve 16 mağlubiyet ile dokuzuncu sırada bulunuyor.

Ligin ilk yarısında iki ekip arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı takımımız 76-68 kazanmıştı.

Anadolu Efes, Galatasaray Odeabank maçı ile birlikte Türkiye’deki 1472. resmi maçına çıkacak. Takımımız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bugüne kadar 1342, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 21, Türkiye Kupası’nda 105, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1343. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, birinci ligde bugüne kadar oynadığı 1342 karşılaşmada 1035 galibiyet, 304 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,12)

Anadolu Efes, Galatasaray Odeabank ile bugüne kadar oynadığı 106 karşılaşmada 78 galibiyet ve 28 mağlubiyet aldı.

İki ekip arasında Türkiye Ligi’nde oynanan 97 karşılaşmanın 70’inde takımımız galip gelirken, iki ekip arasında Türkiye Kupası’nda bugüne kadar oynanan sekiz karşılaşmanın yedisi Anadolu Efes, biri Galatasaray Odeabank lehine sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda bugüne kadar Anadolu Efes ile Galatasaray Odeabank arasında oynanan tek karşılaşmada ise gülen taraf Anadolu Efes oldu.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Galatasaray Odeabank
  • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi
F4 Tickets