Dusan Ivkovic: ''Hücum ribauntlarında çok dikkatli olmalıyız...''

Euroleague ilk tur dördüncü hafta maçında 6 Kasım Perşembe günü Rusya’nın Nizhny Novgorod takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te coach Dusan Ivkovic karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“İki oyuncumuzun bu dönemde sakatlanması nedeniyle hazırlıklarımız zorlaştı. Nenad Krstic yaklaşık iki ay kadar aramızda olamayacak. Her şey yolunda giderse Dario Saric Novgorod deplasmanında bizimle birlikte olacak. Nizhny Novgorod çok kısa sürede önemli başarılar elde etti. Kısa bir sürede Euroleague’e katılma başarısını gösterdiler, bunun için de onları tebrik ederim. Nizhny Novgorod ilk üç hafta sonunda en çok hücum ribaundu alan takım sıralamasında halen birinci durumda bulunuyor. Maçı kontrolümüz altında tutmalı ve özellikle hücum ribauntlarında çok dikkatli olmalıyız. Maça en iyi şekilde konsantre olarak, en iyi oyunumuzu sergileyip galibiyet elde etmeliyiz...”

Anadolu Efes’in başarılı oyuncularından Matt Janning ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Euroleague’de bizim için çok önemli bir maça çıkıyoruz. Uzun bir yolculuk olacak, Novgorod’un salon atmosferi de zorlu bir atmosfer. Rus ekibi kendi evinde başarılı sonuçlar alan bir takım. Biz sahada elimizden gelenin en iyisini yaparak önemli bir galibiyet almak istiyoruz...”

Etiketler:
  • Dusan Ivkovic
  • Matt Janning