Dusan Ivkovic: “Kötü bir performans ortaya koyduk...”

Türkiye Basketbol Ligi 22. hafta maçında TED Kolej’e 81-73 mağlup olan Anadolu Efes’te başantrenör Dusan Ivkovic karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Bugün ortaya çok kötü bir performans koyduk. TED Kolej maçı kazanmayı hak etti. Bizden daha iyi oynadılar. İstatistik kağıdında da zaten bu çok net bir şekilde gözüküyor. Son dönemde savunmada sorunlarımız var, bugün kendi evimizde olmaması gereken bir savunma performansı sergiledik. Rakibimiz bugün iki sayılık atışlarda yüzde 64 ve üç sayılık atışlarda yüzde 52 isabet oranı buldu. Biz bu ritimde oynamamalıyız. Hem Euroleague’de hem Türkiye Basketbol Ligi gibi iki önemli kulvarda mücadele ediyoruz. Üç önemli sakat oyuncumuz var. Krstic ve Furkan sakatlıkları nedeni ile oynamadılar, Lasme de sakatlığı bulunmasına rağmen maske ile oynadı. Sakatlıklar mazeret olmamalı çünkü kadromuzda 14 oyuncu var. Alınan bu sonuçtan dolayı üzgünüm. Taraftarlarımızdan özür dilemek istiyorum. Bundan sonra savaşmaktan başka seçeneğimiz yok. İki gün sonra Euroleague’de çok önemli ve hatta kırılma maçı olacak bir Nizhny Novgorod mücadelesi var. Bu maç için en iyi şekilde hazırlanmalıyız...”

Lacivert beyazlıların başarılı oyuncusu Cedi Osman ise toplantıda şöyle konuştu: “Öncelikle TED Kolej’i tebrik ederim. Bugün iyi basketbol oynadılar ve maçın sonunda galip geldiler. Açıkçası biz ilk çeyrekten itibaren kötü bir performans sergiledik. Enerjimiz çok düşüktü ve mağlup olduk. İlk iki çeyrekte fark açılsa da ilk yarı sonunda farkı bire indirdik. Rakip takım ikinci yarıda bulduğu sayılar ile farkı yeniden açtı ve iyi oynayıp kazandılar. Şimdi önümüzde Euroleague’de oynayacağımız Nizhny Novgorod maçına konsantre olmamız gerekiyor. Bu maça en iyi şekilde hazırlanıp galip gelmek istiyoruz...”

Etiketler:
  • TED Kolej
  • Dusan Ivkovic