Dusan Ivkovic: ''Rakibin hücum ribauntlarına çok dikkat etmeliyiz...''

Euroleague Top 16 F Grubu dokuzuncu hafta maçında 6 Mart Cuma günü İspanya’nın Unicaja Malaga takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te başantrenör Dusan Ivkovic karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Top 16’nın ikinci yarısı bizim için iyi başlamadı. Bir üst tur hedefimize ulaşmak için önümüzde altı maç daha var. Bunların ilki Unicaja Malaga ile deplasmanda oynayacağımız karşılaşma. İspanya Ligi’nde çok iyi oynuyorlar. Rakip sahada oynayacağımız bu maçta oyun kontrolünü elimizden bırakmamalıyız. Euroleague’de maç başına 14,78 hücum ribaundu ile bu kategoride birinci durumdalar. Bu nedenle ribauntlara çok dikkat etmeliyiz ve oyunun ritmini biz belirlemeliyiz...”

Anadolu Efes’in başarılı oyuncusu Thomas Heurtel ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Unicaja Malaga maçı çok kritik bir mücadele olacak. Top 16’nın sekizinci haftasında Laboral Kutxa’ya kendi evimizde kaybettikten sonra play-off hesaplarımızın şaşmaması için bu maçtan mutlak galibiyet ile ayrılmak durumundayız. Unicaja Malaga, grubumuzdaki konumu itibariyle maçta baskı hissetmeden oynayacak. Bu bizim için tehlikeli olabilir, bu nedenle maçın her anında çok dikkatli olmalıyız. Top 16’nın ikinci haftasında İstanbul’da oynadığımız maçta da çok iyi mücadele etmişlerdi. Biz sonuç olarak sadece kazanmaya odaklanıyoruz ve İstanbul’a galibiyet ile dönmek istiyoruz...”

Etiketler:
  • euroleague
  • Unicaja Malaga
  • Dusan Ivkovic
  • Thomas Heurtel