Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Euroleague’de Yılın Yöneticisi Alper Yılmaz...

Euroleague’de" “Gianluigi Porelli EuroLeague Yılın Yöneticisi” ödülü takımımızın Genel Direktörü Alper Yılmaz’a verildi.

Yılmaz, kulüp tarihimizde ilk kez şampiyon olarak tamamladığımız Turkish Airlines EuroLeague sezonunun en iyi yöneticisi olarak, EuroLeague takımlarının genel menajerleri tarafından seçildi.

Euroleague’de Yılın Yöneticisi ödülü, bir önceki sezonda EuroLeague'in kulüp yönetiminin tüm yönlerinde mükemmellik taahhüdünü en iyi şekilde örnekleyen kişi ve kulübe verilmekte. Oy vermeden önce değerlendirilen kategoriler arasında sportif değerler, taraftar deneyimi, pazarlama ve iletişim de yer almakta.

Bilindiği gibi Gianluigi Porelli EuroLeague Yılın Yöneticisi ödülü, 2005'ten beri her yıl verilmektedir ve Alexander Gomelskiy Yılın Coachu ödülü ile birlikte EuroLeague’in iki önemli ödülünden biridir. Ödül, çabalarıyla Turkish Airlines EuroLeague’de başarı öykülerini yazan yöneticilere veriliyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir Virtus Bologna'nın başkanlığını yürüten Gianluigi Porelli, ULEB'in kurucuları arasında yer alarak başkanlığını yapmış ve 2009 yılında vefat etmişti.

Etiketler:
  • euroleague
  • Alper Yılmaz