Anadolu Efes Spor Kulübü

Haftanın Maçı’nda Real Madrid’i Ağırlıyoruz...

Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague 11. hafta karşılaşmasında 7 Aralık 2018, Cuma günü İspanya’nın Real Madrid takımını konuk ediyor. Euroleague tarafından “haftanın maçı” olarak seçilen ve Sinan Erdem Spor Salonu’nda KIA'nın ev sahipliğinde oynanacak olan karşılaşma 20:30’da başlayacak ve beIN Sports 4 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Avrupa arenasındaki 632. maçına çıkacak olan takımımız, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 631 karşılaşmada 348 galibiyet ve 283 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 55,2) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 384. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 383 karşılaşmada 191 galibiyet ve 192 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 49,9) elde etti.

Anadolu Efes ile Real Madrid Avrupa kupalarında bugüne kadar 28 kez karşılaşırken, takımımız yedi galibiyet ve 21 mağlubiyet elde etti. İki ekip arasında FIBA organizasyonlarında oynanan iki maçta takımımız bir galibiyet ve bir mağlubiyet elde ederken, Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 26 karşılaşmada takımımız altı galibiyet ve 20 mağlubiyet elde etti.

Turkish Airlines Euroleague’in 10. haftasında Anadolu Efes, İspanya’nın Kirolbet Baskonia Vitoria Gasteiz takımını Sinan Erdem Spor Salonu’nda 96-85 mağlup etmiş, Real Madrid ise Rusya’nın CSKA Moskova takımına evinde 88-93 yenilmişti. Euroleague’de 10. haftanın ardından Anadolu Efes sekiz galibiyet ve iki mağlubiyet ve averaj ile dördüncü sırada, Real Madrid ise yine sekiz galibiyet ve iki mağlubiyet ile üçüncü sırada yer alıyor.

Etiketler:
  • real madrid
  • Anadolu Efes
  • Turkish Airlines Euroleague
F4 Tickets