Creasoup - ingeniously delicious
Tarih: 15 Mayıs 2017

Kaptanımız Doğuş Balbay, One Team Eğitimi’nde Koruncuk Vakfı Çocukları ile bir araya geldi...

Anadolu Efes Spor Kulübü Kaptanı ve One Team elçisi Doğuş Balbay, Turkish Airlines Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team çerçevesinde Koruncuk Vakfı Çocukları ile bir araya gelerek yaşam ve basketbol deneyimini çocuklarla paylaştı. Koruncuk Vakfı Çocukları’na böyle kapsamlı bir projede yer aldıkları için çok şanslı olduklarını söyleyen Balbay, One Team eğitimlerinde basketbolun yanı sıra arkadaşlık, takım çalışması, motivasyon ve iletişim gibi değerleri öğrenme ve tecrübe etme şansı bulduklarını dile getirdi.
Kaptanımız Doğuş Balbay, One Team Eğitimi’nde Koruncuk Vakfı Çocukları ile bir araya geldi...

Sosyal sorumluluk projelerine en az şampiyonluklar kadar değer veren Anadolu Efes Spor Kulübü, One Team programı kapsamında Koruncuk Vakfı Çocukları ile eğitimler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Programın yedinci hafta eğitiminin konuğu ise Anadolu Efes Spor Kulübü Kaptanı ve One Team elçisi Doğuş Balbay oldu. Balbay, çocuklara basketbol eğitimi verirken aynı zamanda yaşam deneyimlerini de kendileriyle paylaştı.

“Sizler One Team ayrıcalığına sahip olmuş bireyler olarak hayatınıza devam edeceksiniz...”

Doğuş Balbay, Koruncuk Vakfı Çocukları’yla şu bilgileri paylaştı: “Sizler, böylesine önemli bir projede yer aldığınız için çok şanslısınız. One Team derslerinde aldığınız eğitimler hayatın her alanında sizin başarılı olmanıza yardımcı olacak. Burada basketbol oynamanın yanı sıra arkadaşlık, takım çalışması, motivasyon, iletişim vb. çok önemli değerleri öğrenme ve tecrübe etme şansı buldunuz. Bundan sonra, One Team ayrıcalığına sahip olmuş bireyler olarak yolunuza devam edeceksiniz.

“Hayatta bir şeyleri başarmak için inanmak ve çalışmak çok önemli...”

Hayatta bir şeyleri başarmak için inanmak ve çalışmak çok önemli. Ben de sizler gibiydim. Hedeflerimi belirledim, çok çalıştım ve şu an Anadolu Efes Spor Kulübü’nün kaptanıyım.”

Doğuş Balbay’ın One Team antrenörü olarak görev yaptığı eğitimde Koruncuk Vakfı Çocukları,  iletişim ve paylaşma maçı yaptılar. Balbay, maç boyunca iletişim, takım çalışması ve motivasyonun başarıya ulaşma yolundaki önemini çocuklarla paylaştı.

Doğuş Balbay, eğitim sonrasında Koruncuk Vakfı Çocukları’nın kendisine yönelttikleri soruları yanıtlarken One Team’a katılan tüm çocuklara Turkish Airlines Euroleague One Team katılım sertifikası verdi.

Sekizinci hafta sonunda sosyal gelişimleri gözlemlenecek...

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Koruncuk Vakfı’yla iş birliği yaparak gerçekleştirdiği One Team projesinde 11-14 yaş aralığındaki çocuklar eğitim alıyor.

Basketbol sporunun tanıtılması, takım ruhu oluşturma, koordinasyon, hedef koyma, hayal kurma, basketbolcu duruşu, karar verme, problem çözme gibi konular, çocuklara eğlenceli eğitimler ve oyunlarla aktarılıyor.

Anadolu Efes Yıldız A (U16) Takımı ve One Team programı antrenörü Ozan Havuzlu ve Koruncuk Vakfı eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen One Team eğitimleri sonunda projeye katılan Koruncuk Vakfı Çocukları’nın sosyal gelişimleri de anket ve raporlamalarla gözlemlenecek.

Anadolu Efes Spor Kulübü, çocukların eğitimine destek veren sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya önümüzdeki dönemde de devam edecek.