Anadolu Efes Spor Kulübü

Perasovic: “Maçın kilit noktası yüzdeli dış şutlarımızdı...”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ikinci hafta maçında Fenerbahçe Doğuş’u 84-80 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Velimir Perasovic karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında şöyle konuştu:

“Bizim için çok önemli bir maçtı. Bu sezon ligde oynadığımız ilk maçı kaybettikten sonra bugün kazanmaya ihtiyacımız vardı. İlk üç çeyrekte çok iyi bir oyun ortaya koyduk. Avantajı da elimize geçirdik ama son çeyrekte enerjimiz kayboldu ve rakibimizi maçın içine soktuk. Fenerbahçe Doğuş ile oynadığınızda dışarıdan skor bulmanız gerekiyor. Bugünkü maçta üç sayılık atış çizgisinin gerisinden yüzdeli oynadık. Bu da maçın kilit noktasıydı.”

Anadolu Efes’in takım kaptanı Doğuş Balbay ise toplantıda şöyle konuştu: “Pınar Karşıyaka ve Real Madrid maçlarından sonra bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Bazı şanssızlıklar da yaşadık. Bugün önemli bir maçta karaktr koyduk ve inatçı yapımızı gösterdik. Hücum ribauntlarına çok önem vermiştik. İki takım arasındaki tüm istatistikler aşağı yukarı birbirine çok yakın. Ev sahibi olma avantajımızı çok iyi kullandık. Bu maça geçen hafta aldığımız iki yenilginin hırsıyla çıktık. Fenerbahçe Doğuş gibi bir takımı yendik. Önemli olan bununla yetinmeyip, oyunumuzun üzerine koyarak devam etmek. Fenerbahçe Doğuş’u da tebrik ederim.”

Etiketler:
  • Fenerbahçe Doğuş
F4 Tickets