Anadolu Efes Spor Kulübü

Perasovic: ''Üst sıralara yükselmek için kazanmalıyız...''

Turkish Airlines Euroleague 11. hafta maçında 8 Aralık 2017, Cuma günü Sırbistan’ın Kızılyıldız takımı ile deplasmanda mücadele edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Velimir Perasovic karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“İki takım da bu sezon Euroleague’e istediği gibi başlayamadı. Üst sıralara yükselmek için kazanmalıyız, tabi ki rakibimiz de üst sıralar için kazanmak isteyecektir. Kızılyıldız geçtiğimiz yıllara göre daha yetenekli bir takım. Geçtiğimiz hafta Real Madrid’i deplasmanda mağlup ettiler, şimdi daha da tehlikeli olacaklar. Çok iyi şutör oyuncuları var ve özellikle üç sayılık atışlarda yüksek bir kapasiteye sahipler. Kazanmak için sahanın her iki yanında da çok iyi oynamalıyız...”

Anadolu Efes’te Brock Motum ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Çok zorlu bir karşılaşma olacak. Taraftarların baskılı bir atmosfer oluşturduğu salonda ev sahibi olma avantajı Kızılyıldız’da olacak. Biz özellikle ribauntları ve oyunun kontrolünü elimize almalıyız. Euroleague’de hedeflerimiz doğrultusunda bu maçı kazanmak bizim için çok önemli.”

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Kızılyıldız
  • Turkish Airlines Euroleague
  • Velimir Perasovic
  • Brock Motum
F4 Tickets