Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

 

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 200 blok ile -Euroleague’de 200 blok barajını geçen ikinci oyuncu olarak- Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 146 blok ile aynı sıralamada dokuzuncu durumda bulunuyor. Bu kategoride sekizinci sırada 161 blok ile Victor Khryapa yer alıyor.

Euroleague’de bu sezon forma giydiği son yedi karşılaşmada sahadan en az bir blok yaparak ayrılan Dunston, maç başına 1,2 blok ile bu kategoride halen üçüncü sırada yer alıyor.


Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 351 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada 369 hücum ribaundu ile Jan Vesely bulunuyor.

Anadolu Efes’te dördüncü sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 99 karşılaşmada kaydettiği 961 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor. Amerikalı oyuncumuz Real Madrid karşılaşmasında forma giydiği takdirde Anadolu Efes forması ile Euroleague’deki 100. maçına çıkmış olacak.

Brock Motum, Euroleague’deki son beş maçında sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrılırken, Krunoslav Simon da son beş maçında en az bir top çalma kaydederek ayrıldı. Simon ayrıca, Euroleague’de forma giydiği son beş maçında çift haneli verimlilik puanlarına ulaştı.

Bir diğer başarılı oyuncumuz James Anderson da Real Madrid karşılaşmasında görev aldığı takdirde kariyerindeki 100. Euroleague maçına çıkmış olacak. Anderson, ayrıca Real Madrid karşısında iki sayı kaydettiği takdirde Euroleague kariyerindeki 1000. sayısına ulaşacak.

Shane Larkin, 11 sayı daha kaydetmesi halinde Euroleague kariyerindeki 500. sayısına ulaşacak.

Başarılı pota altı oyuncularımızdan Tibor Pleiss iki sayılık atışlarda 47 denemede 36 isabet bularak % 76,60 ortalama ile bu kategoride birinci sırada yer alırken, Bryant Dunston da 51 atışta 38 isabet ile % 74,51’lik oran ile üçüncü sırada bulunuyor.

Tibor Pleiss, Euroleague’de kullandığı son 13 serbest atışının hepsinde başarılı olurken, Rodrigue Beaubois da son 12 serbest atışının hiçbirini kaçırmadı. Beaubois, ayrıca Euroleague’de forma giydiği son sekiz karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Fransız oyuncumuz Euroleague’de görev yaptığı son beş maçta sahadan çift haneli skorlar üreterek ayrıldı.

Adrien Moerman iki asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerinde 100 asist yapan oyuncular arasındaki yerini alacak. Moerman, ayrıca Euroleague’de forma giydiği son dokuz maçta sahadan en az bir top çalma kaydederek ayrıldı. Başarılı oyuncumuz maç başına 6,30 ribaunt ortalaması ile bu kategoride halen altıncı sırada, maç başına 1,40 top çalma ile de bu sıralamada dördüncü durumda yer alıyor.

Anadolu Efes, dokuzuncu hafta itibariyle 216 üç sayılık denemesinde 97 isabet bularak % 44,91 ortalama ile bu kategoride zirvede yer alıyor. Takımımız iki sayılık atışlarda ise 395 denemede 233 isabet bularak % 58,99 ortalama ile ikinci, serbest atışlarda ise 142 denemede 117 isabet ve % 82,39 ortalama ile yine ikinci sırada bulunuyor. Ayrıca maç başına 103,80 verimlilik puanı ile Real Madrid’in ardından ikinci durumda yer alan takımımız, maç başına 87,40 sayı ile Euroleague’in en skorer üçüncü takımı. Ekibimiz, maç başına 19,90 asist ile ligin en çok asist yapan ikinci takım konumunda bulunurken, 3,0 blok ortlaması ile bu sıralamada ise üçüncü durumda bulunuyor.

Etiketler:
  • real madrid
  • Anadolu Efes
  • Bryant Dunston
  • Turkish Airlines Euroleague
  • Brock Motum
  • Rodrigue Beaubois
  • James Anderson
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss
F4 Tickets