Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

 

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 200 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 146 blok ile aynı sıralamada dokuzuncu durumda bulunuyor. Bu kategoride sekizinci sırada 161 blok ile Victor Khryapa yer alıyor.

Euroleague’de bu sezon forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde sahadan en az bir blok yaparak ayrılan Dunston, maç başına 1,1 blok ile bu kategoride halen dördüncü sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 352 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada 371 hücum ribaundu ile Jan Vesely bulunuyor.

Anadolu Efes’te dördüncü sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 100 karşılaşmada kaydettiği 965 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Krunoslav Simon Euroleague’de forma giydiği son altı maçında sahadan en az bir top çalma kaydederek ayrıldı.

Vasilije Micic beş asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 300. asistine ulaşacak.

Başarılı pota altı oyuncularımızdan Tibor Pleiss iki sayılık atışlarda 53 denemede 40 isabet bularak % 75,47 ortalama ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

Tibor Pleiss, Euroleague’de kullandığı son 15, Shane Larkin ve Rodrigue Beaubois da son 13 serbest atışlarını da sayıya çevirdiler. Beaubois, ayrıca Euroleague’de forma giydiği son dokuz karşılaşmanın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Adrien Moerman bir asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerinde 100 asist yapan oyuncular arasındaki yerini alacak. Moerman, ayrıca Euroleague’de forma giydiği son 10 maçta sahadan en az bir top çalma kaydederek ayrıldı. Başarılı oyuncumuz maç başına 6,64 ribaunt ortalaması ile bu kategoride halen altıncı sırada, maç başına 1,55 top çalma ile de bu sıralamada dördüncü durumda yer alıyor.

Anadolu Efes, 11. hafta itibariyle 243 üç sayılık denemesinde 108 isabet bularak % 44,44 ortalama ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor. Takımımız iki sayılık atışlarda ise 435 denemede 252 isabet bularak % 57,93 ortalama ile ikinci, serbest atışlarda ise 156 denemede 128 isabet ve % 82,05 ortalama ile birinci durumda bulunuyor. Ayrıca maç başına 101,91 verimlilik puanı ile Real Madrid’in ardından ikinci durumda yer alan takımımız, maç başına 86,91 sayı ile Euroleague’in en skorer üçüncü takımı. Ekibimiz, maç başına 19,73 asist ile ligin en çok asist yapan ikinci takım konumunda bulunurken, 2,82 blok ortlaması ile bu sıralamada ise dördüncü durumda bulunuyor.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Bryant Dunston
  • Krunoslav Simon
  • Vasilije Micic
  • Rodrigue Beaubois
  • Adrien Moerman
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss
F4 Tickets