Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

 

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 208 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 153 blok ile aynı sıralamada dokuzuncu durumda bulunuyor. Bu kategoride sekizinci sırada 161 blok ile Victor Khryapa yer alıyor.

Dunston, bu sezon Euroleague’de 18. haftanın ardından maç başına 1,11 blok ortalaması ile bu kategoride dördüncü sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 358 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada 385 hücum ribaundu ile Mirsad Türkcan bulunuyor.

Anadolu Efes’te dördüncü sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 107 karşılaşmada kaydettiği 1027 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Vasilije Micic, 18. hafta sonunda maç başına 5,44 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular kategorisinde üçüncü sırada yer alıyor. Micic, ayrıca Euroleague’de forma giydiği dokuz karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Tibor Pleiss, Euroleague’de kullandığı son 19, Rodrigue Beaubois da son 16 serbest atışı da sayıya çevirdi. Beaubois, ayrıca Euroleague’de forma giydiği son 14 karşılaşmanın 13’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Brock Motum’un, Euroleague kariyerindeki 100. üç sayılık isabetine ulaşması için altı üç sayılık basket ihtiyacı var.

James Anderson, Euroleague’de forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Adrien Moerman, Euroleague’de forma giydiği son 17 maçın 16’sında sahadan en az bir top çalma kaydederek ve son 10 maçında da sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz, maç başına 1,39 top çalma ortalaması ile bu sıralamada altıncı durumda bulunuyor. Moerman, ayrıca maç başına 6,44 ribaunt ortalaması ile bu kategoride halen altıncı, maç başına 5,11 savunma ribaundu ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor. Başarılı oyuncumuz 13 sayı daha kaydettiği takdirde Euroleague kariyerindeki 1000. sayısına ulaşacak.

Anadolu Efes, 18. haftanın ardından 418 üç sayılık denemesinde 183 isabet bularak % 43,78 ortalama ile bu kategoride ilk sırada yer alıyor. Takımımız iki sayılık atışlarda ise 673 denemede 394 isabet bularak % 58,54 ortalama ile ikinci, serbest atışlarda ise 258 denemede 207 isabet ve % 80,23 ortalama ile üçüncü sırada bulunuyor. Ayrıca maç başına 102,94 verimlilik puanı ile Real Madrid’in ardından ikinci durumda yer alan takımımız, maç başına kaydettiği 85,78 sayı ortalaması ile Euroleague’in en skorer dördüncü takımı. Ekibimiz, maç başına 20,22 asist ile ligin en çok asist yapan ikinci takımı konumunda bulunurken, 3,28 blok ortalaması ile bu sıralamada da ikinci durumda bulunuyor.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Bryant Dunston
  • Brock Motum
  • Vasilije Micic
  • Rodrigue Beaubois
  • Adrien Moerman
  • James Anderson
  • Tibor Pleiss
F4 Tickets