Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

 

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 220 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 158 blok ile aynı sıralamada dokuzuncu durumda bulunuyor. Bu kategoride sekizinci sırada 161 blok ile Victor Khryapa yer alıyor.

Forma giydiği son yedi maçında sahadan en az bir blok yaparak ayrılan Dunston, bu sezon Euroleague’de 28. haftanın ardından maç başına 1,14 blok ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca görev yaptığı son yedi maçta çift haneli verimlilik puanları üretti.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 374 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada 385 hücum ribaundu ile Mirsad Türkcan bulunuyor.

Anadolu Efes’te dördüncü sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 117 karşılaşmada kaydettiği 1116 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Vasilije Micic, 28. hafta sonunda maç başına 5,21 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular kategorisinde üçüncü sırada yer alıyor. Başarılı oyuncumuz 19 asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 400. asistine ulaşacak.

Larkin, Euroleague’de forma giydiği son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Amerikalı oyuncumuz ayrıca görev yaptığı son yedi maçın altısında çift haneli verimlilik puanları üretti.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de kullandığı son 21 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Brock Motum’un, Euroleague kariyerindeki 100. üç sayılık isabetine ulaşması için üç 3 sayılık baskete ihtiyacı var.

Adrien Moerman, maç başına 1,29 top çalma ortalaması ile bu kategoride beşinci durumda bulunuyor. Moerman, ayrıca maç başına 6,25 ribaunt ortalaması ile bu kategoride halen beşinci, maç başına 4,86 savunma ribaundu ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor.

Anadolu Efes, 28. haftanın ardından 677 üç sayılık denemesinde 272 isabet bularak % 40,18 ortalama ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Takımımız iki sayılık atışlarda ise 1048 denemede 614 isabet bularak % 58,59 ortalama ile ikinci, serbest atışlarda ise 389 denemede 315 isabet ve % 80,98 ortalama ile üçüncü sırada bulunuyor. Ayrıca maç başına 99,64 verimlilik puanı ile Real Madrid’in ardından ikinci durumda yer alan takımımız, maç başına kaydettiği 84,25 sayı ortalaması ile Euroleague’in en skorer dördüncü takımı. Ekibimiz, maç başına 19,57 asist ile ligin en çok asist yapan ikinci takımı konumunda bulunurken, 3,04 blok ortalaması ile bu sıralamada ikinci durumda bulunuyor.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Bryant Dunston
  • Brock Motum
  • Vasilije Micic
  • Rodrigue Beaubois
  • Adrien Moerman
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss