Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

 

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 220 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 158 blok ile aynı sıralamada dokuzuncu durumda bulunuyor. Bu kategoride sekizinci sırada 161 blok ile Victor Khryapa yer alıyor.

Forma giydiği son sekiz maçın yedisinde sahadan en az bir blok yaparak ayrılan Dunston, bu sezon Euroleague’de 30 hafta sonunda maç başına 1,10 blok ortalaması ile bu kategoride dördüncü sırada yer aldı.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 375 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada 385 hücum ribaundu ile Mirsad Türkcan bulunuyor.

Anadolu Efes’te dördüncü sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 118 karşılaşmada kaydettiği 1122 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Vasilije Micic, 30 hafta sonunda maç başına 5,50 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular kategorisinde üçüncü sırada yer aldı.

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 11 maçın 10’unda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Amerikalı oyuncumuz ayrıca görev yaptığı son dokuz maçın sekizinde çift haneli verimlilik puanları üretti.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de kullandığı son 26 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Krunoslav Simon, Euroelague’de forma giydiği son altı karşılaşmayı çift haneli verimlilik puanları üreterek ayrıldı.

Brock Motum’un, Euroleague kariyerindeki 100. üç sayılık isabetine ulaşması için üç 3 sayılık baskete ihtiyacı var.

Adrien Moerman, maç başına 6,37 ribaunt ortalaması ile bu kategoride beşinci, maç başına 4,93 savunma ribaundu ile de bu kategoride ikinci sırada yer aldı. Moerman, ayrıca forma giydiği son dokuz maçın sekizinde sahadan en az beş ribaunt alarak ayrıldı.

Anadolu Efes, 30. haftanın ardından 729 üç sayılık denemesinde 297 isabet bularak % 40,74 ortalama ile bu kategoride ikinci sırada yer alıyor. Takımımız iki sayılık atışlarda ise 1126 denemede 663 isabet bularak % 58,88 ortalama ile ikinci, serbest atışlarda ise 421 denemede 345 isabet ve % 81,95 ortalama ile ilk sırada bulunuyor. Ayrıca maç başına 101,13 verimlilik puanı ile Real Madrid’in ardından ikinci durumda yer alan takımımız, maç başına kaydettiği 85,40 sayı ortalaması ile Euroleague’in en skorer dördüncü takımı. Ekibimiz, maç başına 19,90 asist ile ligin en çok asist yapan ikinci takımı konumunda bulunurken, 2,90 blok ortalaması ile bu sıralamada dördüncü durumda bulunuyor.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Bryant Dunston
  • Turkish Airlines Euroleague
  • Brock Motum
  • Krunoslav Simon
  • Vasilije Micic
  • Rodrigue Beaubois
  • Adrien Moerman
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss