Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

 

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 226 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 159 blok ile aynı sıralamada dokuzuncu durumda bulunuyor. Bu kategoride sekizinci sırada 161 blok ile Victor Khryapa yer alıyor.

Forma giydiği son 11 maçın 10’unda sahadan en az bir blok yaparak ayrılan Dunston, bu sezon Euroleague’de maç başına 1,19 blok ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Dunston, ayrıca forma giydiği son 11 maçın 10’unu çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 380 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Listede sekizinci sırada 385 hücum ribaundu ile Mirsad Türkcan bulunuyor.

Anadolu Efes’te dördüncü sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 121 karşılaşmada kaydettiği 1151 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Vasilije Micic, maç başına 5,58 asist ortalaması ile en çok asist yapan oyuncular kategorisinde üçüncü sırada yer alıyor. Micic, ayrıca forma giydiği son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 10 maçta sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son 12 maçın 11’ini çift haneli skorlar üreterek tamamladı.

Krunoslav Simon, Euroelague’de forma giydiği son dokuz karşılaşmanın sekizinden çift haneli verimlilik puanları üreterek ayrıldı.

Brock Motum’un, Euroleague kariyerindeki 100. üç sayılık isabetine ulaşması için üç 3 sayılık baskete ihtiyacı var.

Adrien Moerman, maç başına 6,30 ribaunt ortalaması en çok ribaunt alan oyuncular sıralamasında beşinci, maç başına 4,94 savunma ribaundu ile de bu kategoride ikinci sırada yer alıyor. Moerman, ayrıca forma giydiği son 12 maçın 11’inde sahadan en az beş ribaunt alarak ayrıldı.

Tibor Pleiss Euroleague’de kullandığı son 12, Adrien Moerman da son 10 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Play off’larda Bryant Dunston 19,3 verimlilik puan ortalaması ile üçüncü, Vasilije Micic 18,7 ortalama ile dördüncü ve Shane Larkin de 18,3 ortalama ile beşinci durumda yer alıyor.

Play off’lardaki ilk üç maçların ardından maç başına 20,0 sayı ortalamaı bulunan Shane Larkin birinci ve Vasilije Micic de 16,7 ortalama ile ikinci sırada yer alırken, maç başına 6,3 ribaunt alan Bryant Dunston üçüncü ve 5,7 ribaunt ile Adrien Moerman dördüncü sırada bulunuyor.

6,3 asist ortalaması bulunan Micic bu kategoride ikinci durumda, 4,3 asist ile Krunoslav Simon da beşinci sırada bulunuyor.

Play off’larda 2,0 blok ortalaması tutturan Bryant Dunston bu sıralamada birinci durumda bulunuyor.

Etiketler:
  • Bryant Dunston
  • Brock Motum
  • Krunoslav Simon
  • Vasilije Micic
  • Adrien Moerman
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss
F4 Tickets