Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 242 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 167 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Listede altıncı sırada 174 blok ile Stephane Lasme yer alıyor.

Dunston, Euroleague’de forma giydiği son 14 karşılaşmada sahadan en az bir blok yaparak ayrıldı.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 403 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada bulunuyor. Listede yedinci sırada ise 417 hücum ribaundu bulunan Jan Vesely yer alıyor.

Anadolu Efes’te beşinci sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 132 karşılaşmada kaydettiği 1268 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Tibor Pleiss, Baskonia karşısında forma giymesi halinde Euroleague kariyerindeki 200. maçında görev yapmış olacak.

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 24 maçta sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son 19 maçın 18’ini çift haneli skorlar üreterek tamamladı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son yedi maçın altısında en az bir top çalma kaydetti.

Adrien Moerman Euroleague’de kullandığı son 10, Chris Singleton 11, Alec Peters 15, Tibor Pleiss 16, James Anderson 18 ve Vasilije Micic son 25 serbest atışı sayıya çevirdi.

Chris Singleton’ın Euroleague kariyerindeki 100. bloğuna ulaşması için 2 blok daha yapması gerekiyor. Singleton, görev yaptığı son altı karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Vasilije Micic, bir top daha çaldığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşacak.

11. hafta sonunda, en değerli oyuncu sıralamasında maç başına 24,0 verimlilik puanı bulunan Shane Larkin ilk sırada yer alıyor. Maç başına 22,0 sayı ortalaması tutturan Larkin bu kategoride de birinci durumda bulunuyor.

Vasilije Micic, maç başına yaptığı 6,45 asist ile en çok asist yapan oyuncular kategorisinde ikinci, maç başına 1,64 top çalma ortalaması ile de en çok top çalan oyuncular listesinde ise üçüncü sırada yer alıyor.

Ribaunt kategorisinde ise maç başına 6,57 ribaunt ortalaması bulunan Bryant Dunston bu sıralamada dördüncü, blok kategorisinde ise maç başına 1,57 blok ortalaması ile ikinci durumda bulunuyor.

Etiketler:
  • Anadolu Efes
  • Bryant Dunston
  • Vasilije Micic
  • Adrien Moerman
  • James Anderson
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss
  • Alec Peters
  • Chris Singleton