Anadolu Efes Spor Kulübü

Rakamlarla Anadolu Efes...

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 242 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğini sürdürdü. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 173 blok ile yedinci sırada bulunuyor. Listede altıncı sırada 174 blok ile Stephane Lasme yer alıyor.

Dunston, Euroleague’de forma giydiği son 14 karşılaşmada sahadan en az bir blok yaparak ayrıldı.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 403 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci sırada bulunuyor. Listede yedinci sırada ise 421 hücum ribaundu ile Kerem Gönlüm yer alıyor.

Anadolu Efes’te beşinci sezonunu geçiren Dunston, takımımızda bugüne kadar oynadığı 132 karşılaşmada kaydettiği 1268 sayı ile Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague’deki en skorer oyuncusu konumunda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 36 maçın 35’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, ayrıca görev yaptığı son 19 maçın 18’ini çift haneli skorlar üreterek ve çift haneli verimlilik puanları toplayarak tamamladı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son 9 maçın 8’inde ise en az bir top çalma kaydetti.

Chris Singleton, Euroleague’de kullandığı son 17 serbest atışı sayıya çevirdi.

Chris Singleton, Euroelague’de forma giydiği son sekiz karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, forma giydiği son 10 karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet kaydederek ayrıldı.

Kaptan Doğuş Balbay’ın ise Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşmak için 5 top çalmaya daha ihtiyacı var.

Chris Singleton, 28 sayı daha kaydettiği takdirde Euroleague kariyerindeki 1500. sayısına ulaşacak.

Euroleague’de 23. haftanın ilk gün maçlarının ardından, en değerli oyuncu sıralamasında maç başına 25,68 verimlilik puanı bulunan Shane Larkin ilk sırada yer alıyor. Larkin, maç başına 21,82 sayı ortalaması ile en çok sayı atan oyuncular kategorisinde de birinci durumda bulunuyor. Başarılı oyuncumuz maç başına kaydettiği 3,45 üç sayılık isabet ile bu sıralamada ikinci durumda yer alıyor.

Vasilije Micic, maç başına yaptığı 5,74 asist ile en çok asist yapan oyuncular kategorisinde dördüncü sırada yer alıyor.

Etiketler:
  • Doğuş Balbay
  • Bryant Dunston
  • Vasilije Micic
  • Rodrigue Beaubois
  • Shane Larkin
  • Tibor Pleiss
  • Chris Singleton