Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, görev yaptığı son 12 maçın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde çift haneli skorlar üretti. Larkin, yer aldığı son dokuz karşılaşmanın sekizini çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Larkin ayrıca forma giydiği son yedi maçın altısında sahadan en az bir top çalma yaparak ayrıldı.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 24 maçın 23’ünde sahadan en az 12 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 24 karşılaşmanın 23’ünde sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 21 karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Will Clyburn, oynadığı son 11 karşılaşmayı sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Clyburn ayrıca, görev yaptığı son dokuz maçın sekiznde sahadan en az 15 sayı kaydederek ayrıldı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son dokuz karşılaşmanın sekizinde ise  çift haneli verimlilik puanları elde etti.

Will Clyburn maç başına 23,2 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında ikinci, Vasilije Micic de 23,0 ortalama ile üçüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına kaydettiği 20,4 sayı ortalaması ile bu kategoride dördüncü, Micic ise 19,5 ortalama ile beşinci durumda bulunuyor.

Maç başına 8,2 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride ilk sırada yer alıyor. Micic, maç başına 3,0 üç sayılık isabeti ile bu sıralamada dördüncü durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 312 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 203 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1279 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 10. oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1234 ribaunt ile 11. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 526 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 413 hücum ribaundu ile 13. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 964 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Takım kaptanımız Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için bir asiste ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 200. top çalmasına ulaşması için üç top çalma daha yapması gerekiyor.

Ante Zizic’in Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşması için 12 ribaunda ihtiyacı var.