Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, görev yaptığı son 12 maçın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde çift haneli skorlar üretti. Larkin, yer aldığı son dokuz karşılaşmanın sekizini çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Larkin ayrıca forma giydiği son yedi maçın altısında sahadan en az bir top çalma yaparak ayrıldı.

Vasilije Micic, görev yaptığı son 27 maçın 26’sında sahadan en az 12 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 27 karşılaşmanın 26’sında sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 24 karşılaşmayı en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Will Clyburn, Euroleague’de oynadığı son 14 karşılaşmanın 13’ünü sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Vasilije Micic maç başına 22,4 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında ikinci, Will Clyburn de 20,4 ortalama ile beşinci sırada yer alıyor.

Micic maç başına kaydettiği 19,4 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü, Clyburn ise 19,3 ortalama ile dördüncü durumda bulunuyor.

Maç başına 7,1 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride ilk sırada yer alıyor. Micic, maç başına 2,7 üç sayılık isabeti ile bu sıralamada dördüncü durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 313 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 204 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1284 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 10. oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1240 ribaunt ile 11. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 529 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 417 hücum ribaundu ile 13. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 981 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 200. top çalmasına ulaşması için üç top çalma daha yapması gerekiyor.

Vasilije Micic’in Euroleague kariyerindeki 1000. asistine ulaşması için 19 ribaunda ihtiyacı var. Rodrigue Beaubois ise dört asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 400. asistine ulaşacak.