Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 29 karşılaşmada sahadan en az 12 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 29 maçın 28’inde sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 32 karşılaşmanın 31’ini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Shane Larkin, görev yaptığı son 12 maçın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde çift haneli skorlar üretti. Larkin, yer aldığı son dokuz karşılaşmanın sekizini çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Larkin ayrıca forma giydiği son yedi maçın altısında sahadan en az bir top çalma yaparak ayrıldı.

Will Clyburn, Euroleague’de oynadığı son 22 karşılaşmanın 21’ini sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan en az 15 sayı kaydederek ayrılırken, yine forma giydiği son 10 maçın dokuzunda mücadeleyi 16 ve üzerinde verimlilik puanı üreterek tamamladı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son 13 karşılaşmanın 12’sini sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Beaubois ayrıca görev yağtığı son beş karşılaşmanın dördünde mücadeleyi en az bir blok yaparak tamamladı.

Vasilije Micic maç başına 21,5 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında ikinci, Will Clyburn de 19,9 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına kaydettiği 19,3 sayı ortalaması ile bu kategoride ikinci, Micic ise 17,9 ortalama ile beşinci durumda bulunuyor.

Clyburn maç başına aldığı 6,1 ribaunt ile bu kategoride beşinci sırada bulunuyor.

Maç başına 6,5 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

Maç başına 2,7 üç sayılık isabeti ile oynayan Clyburn bu sıralamada dördüncü, 2,5 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic ise dokuzuncu durumda bulunuyorlar.

Maç başına % 54,0’luk üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu sıralamada dördüncü, %48,4 ortalaması bulunan Rodrigue Beaubois da dokuzuncu durumda bulunuyor.

Beaubois, maç başına yaptığı 1,1 blok ile bu kategoride yedinci sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, maç başına % 75,0 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride dördüncü sırada yer alırken, %72,0 ortalamaya sahip olan Ante Zizic de yedinci durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 318 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 208 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1311 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1260 ribaunt ile 11. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 537 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 422 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1029 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic Euroelague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 63,9 iki sayılık yüzdesi ile Euroelague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 10. durumda bulunuyor.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 200. top çalmasına ulaşması için üç top çalma daha yapması gerekiyor.

Will Clyburn, üç hücum ribaundu daha aldığı takdirde Euroleague kariyerindeki 250. hücum ribaunduna, iki top çalma daha yaptığı takdirde ise Euroleague kariyerindeki 150. top çalmasına ulaşacak. Clyburn’ün, Euroleague kariyerindeki 1000. ribaunduna ulaşması için 44 ribaunda ihtiyacı var.