Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 32 karşılaşmanın 31’inde sahadan en az 12 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 32 maçın 31’inde sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 35 karşılaşmanın 34’ünü en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Will Clyburn, Euroleague’de oynadığı son 12 karşılaşmanın 11’ini sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Başarılı oyuncumuz ayrıca forma giydiği son 13 karşılaşmanın 12’sinde sahadan en az 15 sayı kaydederek ayrılırken, forma giydiği son 13 maçın 12’sinde mücadeleyi 12 ve üzerinde verimlilik puanı üreterek tamamladı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son 11 karşılaşmanın 10’unu en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Beaubois ayrıca forma giydiği son dokuz karşılaşmanın sekizinde sahadan en az 10 sayı kaydederek ayrıldı.

Vasilije Micic maç başına 20,6 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Will Clyburn de 19,8 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına kaydettiği 18,9 sayı ortalaması ile bu kategoride ikinci, Micic ise 17,5 ortalama ile beşinci durumda bulunuyor.

Will Clyburn ayrıca maç başına 4,0 iki sayılık isabet ile bu sıralamada sekizinci durumda yer alıyor.

Amerikalı oyuncumuz maç başına aldığı 6,0 ribaunt ile bu kategoride altıncı sırada bulunuyor.

Maç başına 2,6 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic dördüncü, 2,5 isabet ile Clyburn altıncı durumda bulunuyor.

Maç başına 6,4 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor.

Beaubois, maç başına yaptığı 1,0 blok ile bu kategoride yedinci sırada yer alıyor.

Ante Zizic, maç başına % 72,2 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride sekizinci durumda bulunuyor.

Maç başına % 51,6’lık üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu sıralamada ikinci sırada bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 318 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 209 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1319 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1274 ribaunt ile 12. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 542 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 427 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1046 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 64,0 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Zizic’in Euroleague kariyerindeki 1000. sayısına ulaşması için 32 sayıya ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 200. top çalmasına ulaşması için bir top çalma daha yapması gerekiyor.

Will Clyburn’ün, Euroleague kariyerindeki 1000. ribaunduna ulaşması için 28 ribaunda ihtiyacı var. Clyburn ayrıca 43 sayı daha kaydettiği takdirde, Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşacak.

Rodrigue Beaubois, 11 üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak. Beaubois, ayrıca 10 blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak.

Shane Larkin, 15 üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak.