Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 33 karşılaşmada sahadan en az 11 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 33 maçın 32’sinde sahadan 12 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 36 karşılaşmanın 35’ini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Başarılı oyuncumuz son sekiz karşılaşmanın yedisini ise en az bir top çalma yaparak tamamladı.

Will Clyburn, Euroleague’de oynadığı beş karşılaşmanın dördünde sahadan en az 15 sayı kaydederek ayrılırken, forma giydiği son 14 maçın 13’ünde mücadeleyi 12 ve üzerinde verimlilik puanı üreterek tamamladı. Clyburn ayrıca görev yaptığı son beş karşılaşmada sahadan en az birtop çalma ile ayrıldı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son 12 karşılaşmanın 11’ini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Beaubois ayrıca forma giydiği son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan en az 10 sayı kaydederek ayrıldı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son altı maçın beşinde mücadeleyi 11 ve üzerinde verimlilik puanı üreterek tamamladı.

Vasilije Micic maç başına 20,9 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Will Clyburn de 19,4 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına kaydettiği 18,2 sayı ortalaması ile bu kategoride ikinci, Micic ise 17,5 ortalama ile dördüncü durumda bulunuyor.

Amerikalı oyuncumuz maç başına aldığı 6,0 ribaunt ile bu kategoride yedinci sırada bulunuyor.

Maç başına 2,6 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic ikinci, 2,4 isabet ile Clyburn 11. durumda bulunuyor.

Maç başına 6,4 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride ikinci sırada yer alıyor.

Ante Zizic, maç başına % 70,9 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride 10. durumda bulunuyor.

Maç başına % 53,8’lik üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu sıralamada üçüncü sırada bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 318 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 210 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1320 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1276 ribaunt ile 12. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 543 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 428 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1052 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 63,9 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Zizic’in Euroleague kariyerindeki 1000. sayısına ulaşması için 32 sayıya ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 200. top çalmasına ulaşması için bir top çalma daha yapması gerekiyor.

Will Clyburn’ün, Euroleague kariyerindeki 1000. ribaunduna ulaşması için 22 ribaunda ihtiyacı var. Clyburn ayrıca 37 sayı daha kaydettiği takdirde, Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşacak.

Rodrigue Beaubois, 10 üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak. Beaubois, ayrıca 10 blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak.

Shane Larkin, 10 üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak.

Chris Singleton’ın Euroleague kariyerindeki 250. top çalmasına ulaşması için yedi top çalma daha yapması gerekiyor.

Tibor Pleiss, Bayern Münih karşısında sahaya çıkması halinde Euroelague kariyerindeki 300. maçına çıkmış olacak.