Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 34 karşılaşmada sahadan en az 11 sayı kaydederek ayrıldı. Micic ayrıca forma giydiği son 10 maçın dokuzunda sahadan 13 ve daha üzerinde verimlilik puanları üreterek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 37 karşılaşmanın 36’sını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Will Clyburn, Euroleague’de oynadığı son altı maçın beşinde mücadeleyi 12 ve üzerinde verimlilik puanı üreterek tamamladı. Clyburn ayrıca görev yaptığı son altı karşılaşmanın beşinde sahadan en az bir top çalma ile ayrıldı. Başarılı oyuncumuz kullandığı son dokuz serbest atışı da sayıya çevirdi.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son 13 karşılaşmanın 12’sini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Amath M’Baye forma giydiği son 12 karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık basket bularak ayrıldı.

Vasilije Micic maç başına 20,1 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Will Clyburn de 18,9 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına kaydettiği 17,5 sayı ortalaması ile bu kategoride dördüncü, Micic ise 17,4 ortalama ile beşinci durumda bulunuyor.

Amerikalı oyuncumuz maç başına aldığı 5,9 ribaunt ile bu kategoride sekizinci sırada bulunuyor.

Maç başına 2,7 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic bu kategoride ikinci sırada bulunuyor.

Maç başına 6,2 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor.

Ante Zizic, maç başına % 71,2 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride sekizinci durumda bulunuyor.

Maç başına % 55,2’lik üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu sıralamada üçüncü sırada bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 318 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 211 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1321 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1280 ribaunt ile 12. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 543 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 428 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1054 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 63,9 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Zizic’in Euroleague kariyerindeki 1000. sayısına ulaşması için 26 sayıya ihtiyacı var.

Will Clyburn’ün, Euroleague kariyerindeki 1000. ribaunduna ulaşması için 18 ribaunda ihtiyacı var. Clyburn ayrıca 33 sayı daha kaydettiği takdirde, Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşacak.

Rodrigue Beaubois, sekiz üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak. Beaubois, ayrıca 10 blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak.

Shane Larkin, dokuz üç sayılık isabet daha bulursa Euroleague kariyerindeki 400. üç sayılık isabetine ulaşacak.

Chris Singleton’ın Euroleague kariyerindeki 250. top çalmasına ulaşması için altı top çalma daha yapması gerekiyor.