Anadolu Efes Fan Club'a Hemen Üye Ol · Üye Girişi
· Üyelik Aktivasyon
Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 37 karşılaşmada sahadan en az 10 sayı kaydederek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 10 karşılaşmanın dokuzunu en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son sekiz karşılaşmanın yedisini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Shane Larkin, forma giydiği son sekiz karşılaşmada sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Amerikalı oyuncumuz oynadığı son sekiz karşılaşmada çift haneli verimlilik puanları üretirken, görev yaptığı son sekiz karşılaşmanın yedisinde de en az 10 sayı kaydederek sahadan ayrıldı. Başarılı oyuncumuz mücadele ettiği son sekiz maçın yedisinde en az bir top çalma yaptı.

Will Clyburn maç başına 19,2 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Vasilije Micic de 19,0 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn maç başına 17,3 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü, Micic ise 16,8 ortalama ile dördüncü durumda bulunuyor.

Will Clyburn maç başına aldığı 5,8 ribaunt ile bu kategoride yedinci sırada bulunuyor.

Maç başına 2,5 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic bu kategoride üçüncü sırada bulunuyor. 2,2 isabet ile oynayan Clyburn ise bu sıralamada sekizinci durumda bulunuyor.

Maç başına 5,8 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride dördüncü sırada yer alıyor.

Ante Zizic, maç başına % 73,5 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride dördüncü durumda bulunuyor.

Maç başına % 53,8’lük üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu sıralamada birinci sırada bulunuyor. Rodrigue Beaubois ise % 49,0 isabet yüzdesi ile altıncı sırada yer alıyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 321 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 212 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1341 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1284 ribaunt ile 13. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 554 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 430 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1065 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 64,7 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşması için 34 ribaund daha alması gerekiyor.

Rodrigue Beaubois, sekiz blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak. Beaubois’nın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için 37 sayı daha kaydetmesi gerekiyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için 57 sayıya ihtiyacı var. Baaşrılı oyuncumuzun Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için beş top çalma daha yapması gerekiyor.

Chris Singleton’ın Euroleague kariyerindeki 250. top çalmasına ulaşması için üç top çalma daha yapması gerekiyor.