Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 40 karşılaşmanın 39’unda sahadan en az 10 sayı kaydederek ayrıldı. Micic, ayrıca görev yaptığı son 13 karşılaşmanın 12’sini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Rodrigue Beaubois, Euroleague’de oynadığı son dokuz karşılaşmanın sekizini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Shane Larkin, forma giydiği son 11 karşılaşmanın 10’unda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Amerikalı oyuncumuz görev yaptığı son dokuz maçın sekizinde en az bir top çalma yaptı.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son yedi maçta çift haneli skorlar üretti. Amerikalı oyuncumuz görev yaptığı son yedi karşılaşmanın altısını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Bryant ayrıca forma giydiği son yedi karşılaşmanın altısında çift haneli verimlilik puanları üretti.

Will Clyburn, görev yaptığı son altı karşılaşmayı çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Amerikalı oyuncumuz yine son altı karşılaşmayı en az 12 sayı kaydederek tamamlarken, forma giydiği son altı karşılaşmanın beşinde en az bir üç sayılık isabet buldu. Clyburn ayrıca forma giydiği son dokuz maçın sekizinde sahadan en az beş ribaunt alarak ayrıldı.

Will Clyburn, maç başına 19,0 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Vasilije Micic de 17,7 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn, maç başına 17,2 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü, Micic ise 16,0 ortalama ile yedinci durumda bulunuyor.

Will Clyburn, maç başına aldığı 6,0 ribaunt ile bu kategoride altıncı sırada bulunuyor.

Maç başına 5,5 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride beşinci sırada yer alıyor.

Maç başına 2,4 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic bu kategoride üçüncü, 2,2 isabet ile oynayan Clyburn altıncı ve 2,0 isabet ile oynayan Rodrigue Beaubois ise 13. durumda bulunuyor.

Ante Zizic, maç başına % 73,0 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride dördüncü durumda bulunuyor.

Maç başına % 51,8’lik üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu kategoride birinci sırada bulunuyor. Rodrigue Beaubois ise % 49,5 isabet yüzdesi ile beşinci sırada yer alıyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 322 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 214 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1350 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan dokuzuncu oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1292 ribaunt ile 12. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 558 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 434 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1073 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 64,6 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 409 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 14., Rodrigue Beaubois de 407 üç sayılık isabet ile 15. sırada yer alıyor.

Vasilije Micic’in Euroleague kariyerindeki 3000. sayısına ulaşması için 73 sayıya ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşması için 30 ribaund daha alması gerekiyor.

Rodrigue Beaubois, sekiz blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak. Beaubois’nın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için 31 sayı daha kaydetmesi gerekiyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için 35 sayıya ihtiyacı var. Başarılı oyuncumuzun Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için beş top çalma daha yapması gerekiyor.

Bryant Dunston’ın Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşması için 43 sayı daha atması gerekiyor.