Rakamlarla Anadolu Efes...

Vasilije Micic, görev yaptığı son 16 karşılaşmanın 15’ini en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Shane Larkin, forma giydiği son 14 karşılaşmanın 13’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son 10 maçta çift haneli skorlar üretti. Bryant ayrıca forma giydiği son 10 karşılaşmanın dokuzunda çift haneli verimlilik puanları üretti.

Will Clyburn, görev yaptığı son dokuz karşılaşmanın sekizini çift haneli verimlilik puanları üreterek tamamladı. Amerikalı oyuncumuz yine son dokuz karşılaşmanın sekizini en az 12 sayı kaydederek tamamladı.

Amath M’Baye, Euroleague’de kullandığı son 21 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Will Clyburn, maç başına 18,8 verimlilik puanı ortalaması ile tüm oyuncular arasında üçüncü, Vasilije Micic de 17,6 ortalama ile dördüncü sırada yer alıyor.

Clyburn, maç başına 16,8 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü, Micic ise 16,2 ortalama ile yedinci durumda bulunuyor.

Will Clyburn, maç başına aldığı 5,8 ribaunt ile bu kategoride yedinci sırada bulunuyor.

Maç başına 5,4 asist ortalaması bulunan Vasilije Micic bu kategoride altıncı sırada yer alıyor.

Maç başına 2,4 üç sayılık isabeti ile oynayan Micic bu kategoride dördüncü, 2,2 isabet ile oynayan Clyburn ise yedinci durumda bulunuyor.

Ante Zizic, maç başına % 71,9 iki sayılık isabet yüzdesi ile bu kategoride beşinci durumda bulunuyor.

Maç başına % 51,7’lik üç sayılık isabet yüzdesi bulunan Amath M’Baye bu kategoride birinci sırada bulunuyor. Rodrigue Beaubois ise % 49,5 isabet yüzdesi ile dördüncü sırada yer alıyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Bryant Dunston, bugüne kadar yaptığı 322 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Aynı sıralamada 214 blok ile Tibor Pleiss altıncı sırada bulunuyor.

Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1350 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 10. oyuncusu... Aynı sıralamada Tibor Pleiss 1300 ribaunt ile 12. sırada yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 558 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor. Tibor Pleiss ise bugüne kadar Euroleague’de aldığı 437 hücum ribaundu ile 12. sırada bulunuyor.

Vasilije Micic, Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 1089 asist ile Euroleague tarihinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 64,8 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’de bu kategoride tüm zamanlar içinde 11. durumda bulunuyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 415 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 13., Rodrigue Beaubois de 410 üç sayılık isabet ile 15. sırada yer alıyor.

Vasilije Micic’in Euroleague kariyerindeki 3000. sayısına ulaşması için 21 sayıya ihtiyacı var.

Shane Larkin’in Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşması için 22 ribaunt daha alması gerekiyor.

Elijah Bryant’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için üç top çalma daha yapması gerekiyor.

Rodrigue Beaubois, dört blok daha yaptığı takdirde Euroleague’deki 100. bloğuna ulaşacak. Beaubois’nın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için yedi sayı daha kaydetmesi gerekiyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 2500. sayısına ulaşması için altı sayıya ihtiyacı var. Başarılı oyuncumuzun Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için beş top çalma daha yapması gerekiyor.

Bryant Dunston’ın Euroleague’deki 2500. sayısına ulaşması için 43 sayı daha atması gerekiyor.