Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son 27 karşılaşmanın 26’sında sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, mücadele ettiği son dokuz maçın sekizinde sahadan en az 13 sayı kaydederek ayrılırken yine son dokuz maçın sekizini de en az 10 verimlilik puanı üreterek tamamladı. Başarılı oyuncumuz forma giydiği son sekiz maçın yedisinde ise en az bir top çalma kaydetti.

Elijah Bryant, Euroleague’de forma giydiği son yedi maçını en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı.

Darius Thompson, Euroleague’de oynadığı son 10 maçın dokuzunu en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Rodrigue Beaubois ise oynadığı son 11 maçın 10’unda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Will Clyburn, görev yaptığı son altı maçın beşini en az 10 sayı ile tamamlarken, yine son altı maçın beşini en az 10 verimlilik puanı üreterek bitirdi.

Derek Willis görev yaptığı son 10 maçın dokuzunda sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 216 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1318 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 443 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 444 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde 11., Rodrigue Beaubois de 430 üç sayılık isabet ile 14. sırada yer alıyor.

Ante Zizic, Euroleague’de oynadığı tüm sezonlarda elde ettiği % 65,2 iki sayılık yüzdesi ile Euroleague’in tüm sezonlarında bu kategoride 13. durumda bulunuyor.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için iki top çalma daha yapması gerekiyor.

Shane Larkin 11. haftanın ardından maç başına 16,2 sayı ortalaması ile bu kategoride sekizinci sırada yer alıyor. Larkin, 18,5 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde dokuzuncu sırada bulunuyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,8 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında dördüncü durumda bulunuyor.

Will Clyburn, 11. hafta sonrasında maç başına 4,0 savunma ribaundu ile bu kategoride sekizinci, 5,3 toplam ribaunt ortalaması ile 16. sırada yer alıyor.

11. haftanın ardından Anadolu Efes, maç başına 10,8 top kaybı ile tüm takımlar içinde en az top kaybeden ikinci takım. Takımımız ayrıca maç başına 18,0 asist ile en çok asist yapan takımlar içinde sekizinci durumda bulunuyor. Maç başına 7,4 top çalma ile bu kategoride beşinci sıradayız.