Rakamlarla Anadolu Efes...

Shane Larkin, Euroleague’de forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Larkin, forma giydiği son dokuz maçın sekizinde sahadan en az 11 sayı kaydederek ayrılırken, görev yaptığı son sekiz maçın yedisinde sahadan en az 19 verimlilik puanı üreterek ayrıldı.

Derek Willis, Euroleague’de görev yaptığı son 14 maçın 13’ünde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Mike Daum, Euroleague’de oynadığı son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Daum, Euroleague kariyerinde kullandığı toplam sekiz serbest atışı da sayıya çevirdi.

Clyburn forma giydiği son yedi karşılaşmayı en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Clyburn ayrıca oynadığı son altı maçın beşini en az 10 sayı ve en az 13 verimlilik puanları üreterek tamamladı.

Shane Larkin, 29. haftanın ardından maç başına 21,2 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde birinci sırada bulunuyor. Larkin, maç başına 17,6 sayı ortalaması ile bu kategoride üçüncü sırada yer alıyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,3 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci ve maç başına 2,6 üç sayılık isabeti ile beşinci durumda bulunuyor.

Tyrique Jones, maç başına 2,1 hücum ribaundu ile bu sıralamada sekizinci, Daniel Oturu da 1,8 hücum ribaundu ile 17. durumda bulunuyor.

Daniel Oturu maç başına 1,1 blok ile altıncı sırada yer alıyor.

Shane Larkin % 91’lik serbest atış yüzdesi ile bu kategoride dokuzuncu, Elijah Bryant da % 90,0’lık yüzde ile 12. sırada yer alıyor.

29. haftanın ardından Anadolu Efes, maç başına kaydettiği 85,5 sayı ile şu an Euroleague’in en skorer üçüncü takımı konumunda. Ayrıca maç başına 95,4 verimlilik puanı ortalaması ile de bu kategoride dördüncü sıradayız. Ekibimiz, 10,6 top kaybı ile tüm takımlar içinde en az top kaybeden ikinci takım. Takımımız ayrıca maç başına 17,7 asist ile en çok asist yapan takımlar içinde dokuzuncu durumda bulunuyor. Maç başına 6,7 top çalma ile bu kategoride dokuzuncu, maç başına 10,1 hücum ribaundu ile 10. sıradayız. Ekibimiz aynı zamanda maç başına 2,9 blok ile bu kategoride üçüncü durumda bulunuyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 49 sayı kaydeden Shane Larkin, Euroleague’de tüm zamanların sayı rekorunu elinde bulunduruyor. Larkin ayrıca bu karşılaşmada 10 üç sayılık isabet bularak, bir maçta bir oyuncu tarafından atılan en çok üç sayılık basket rekorunu da egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 223 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1381 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 466 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 1000 iki sayılık isabeti ile bu kategoride yedinci sırada.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 495 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde dokuzuncu, Rodrigue Beaubois de 451 üç sayılık isabet ile 12. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague kariyerinde bugüne kadar kaydettiği 3239 sayı ile Euroleague tarihinin en çok sayı kaydeden 14. oyuncusu.

Tibor Pleiss’ın Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için bir top çalma daha yapması gerekiyor.