Rakamlarla Anadolu Efes...

Will Clyburn forma giydiği son 12 karşılaşmayı en az bir üç sayılık isabet bularak tamamladı. Clyburn ayrıca oynadığı son dokuz maçın sekizini en az 10 sayı ve 13 verimlilik puanı üreterek tamamladı.

Mike Daum, Euroleague’de oynadığı son dokuz maçın sekizinde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı. Daum, Euroleague kariyerinde kullandığı toplam sekiz serbest atışı da sayıya çevirdi.

Ercan Osmani forma giydiği son sekiz maçın yedisini en az bir top çalma yaparak tamamladı.

Shane Larkin, 34. haftanın ardından maç başına 20,1 verimlilik puanı ortalaması ile en değerli oyuncular listesinde birinci sırada bulunuyor. Larkin, maç başına 16,8 sayı ortalaması ile bu kategoride altıncı sırada yer alıyor. Amerikalı oyuncumuz ayrıca maç başına 5,1 asist ile Euroleague’de en çok asist yapan oyuncular sıralamasında yedinci ve maç başına 2,6 üç sayılık isabeti ile dördüncü durumda bulunuyor. Başarılı oyuncumuz, % 91,2’lik serbest atış yüzdesi ile bu kategoride dokuzuncu sırada yer alıyor.

Daniel Oturu maç başına 1,0 blok ile beşinci sırada yer alıyor. Oturu ayrıca % 70,2’lik iki sayılık atış yüzdesi ile bu kategoride üçüncü sırada bulunuyor.

34. haftanın ardından Anadolu Efes, maç başına kaydettiği 86,1 sayı ile Euroleague’in en skorer üçüncü takımı konumunda. Ayrıca maç başına 97,4 verimlilik puanı ortalaması ile de bu kategoride üçüncü sıradayız. Ekibimiz, 10,3 top kaybı ile tüm takımlar içinde en az top kaybeden ikinci takım. Takımımız ayrıca maç başına 17,9 asist ile en çok asist yapan takımlar içinde dokuzuncu durumda bulunuyor. Maç başına 7,0 top çalma ile bu kategoride altıncı, maç başına 3,1 blok ile bu kategoride üçüncü durumda bulunuyor. Ekibimiz ayrıca maç başına % 56,1’lik iki sayılık atış yüzdesi ile dördüncü, % 37,2’lik üç sayılık atış yüzdesi ile altıncı ve % 81,4’lük serbest atış yüzdesi ile bu kategoride de üçüncü sırada yer alıyor.

2019-20 sezonunun 11. hafta maçında Bayern Münih'e karşı 10 üç sayılık isabet kaydeden Larkin, bir maçta bir oyuncu tarafından atılan en çok üç sayılık basket rekorunu egale etmişti.

Tibor Pleiss, bugüne kadar yaptığı 225 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 1392 ribaunt ile Euroleague’de tüm zamanların en çok ribaunt alan 12. oyuncusu...

Tibor Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 468 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Pleiss, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 1006 iki sayılık isabeti ile bu kategoride yedinci sırada.

Shane Larkin, Euroleague’de bugüne kadar kaydettiği 506 üç sayılık isabet ile Euroleague tarihinde tüm oyuncular içinde dokuzuncu, Rodrigue Beaubois de 457 üç sayılık isabet ile 12. sırada yer alıyor.

Shane Larkin, Euroleague kariyerinde bugüne kadar kaydettiği 3299 sayı ile Euroleague tarihinin en çok sayı kaydeden 13. oyuncusu.

Will Clyburn’ün Euroleague’deki 3000. sayısına ulaşması için altı sayıya daha ihtiyacı var.