Creasoup - ingeniously delicious
Tarih: 11 Ocak 2017

Rakamlarla Anadolu Efes...

 
Rakamlarla Anadolu Efes...

Başarılı oyuncumuz Thomas Heurtel, Turkish Airlines Euroleague’de tüm zamanlar içinde en iyi asist ortalamasına sahip oyuncu sıralamasında birinciliğini sürdürdü. Euroleague’de bugüne kadar forma giydiği 127 karşılaşmada toplam 708 asist yapan Fransız oyuncu maç başına 5,57 asist ortalaması ile zirvede bulunuyor.

Thomas Heurtel 708 asist ile Euroleague’de tüm zamanlar içinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında ise 11. sırada bulunuyor. Ayrıca Heurtel’in Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için sekiz top çalmaya ihtiyacı var.

Derrick Brown, Euroleague’de forma giydiği son dokuz maçta sahadan en az 15 indeks puanı toplayarak ayrıldı. Brown ayrıca 18,75 indeks ortalaması ile en değerli oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor.

Bryant Dunston Euroleague’de forma giydiği son 14 maçın 13’ünde sahadan çift haneli indeks puanı toplayarak ayrıldı.

Geçtiğimiz hafta Galatasaray Odeabank karşılaşmasında altı ribaunt alan Bryant Dunston Euroleague kariyerindeki 500. ribaunduna ulaşmıştı.

Başarılı oyuncumuz Tyler Honeycutt, Galatasaray Odeabank karşılaşmasında aldığı dört ribaunt ile toplam ribaunt sayısını 125’e çıkararak 16 hafta sonunda maç başına 7,81 ribaunt ortalaması ile en çok ribaunt alan oyuncular sıralamasında ikinci sırada yer aldı. Hücum ribaundu kategorisinde Bryant Dunston maç başına 2,94 hücum ribaundu ile birinci, Tyler Honeycutt da 2,56 hücum ribaundu ile dördüncü durumda bulunuyor.

Berk Demir ve Samet Geyik, Panathinaikos Superfoods karşılaşmasında görev almaları halinde kariyerlerinde ilk kez Turkish Airlines Euroleague maçında forma giymiş olacaklar.

Turkish Airlines Euroleague’de 16 haftanın ardından Anadolu Efes toplamda 585 ve maç başına 36,56 ribaunt ile en çok ribaunt alan üçüncü takım konumunda bulunuyor. Hücum ribaundu kategorisinde ise 222 hücum ribaundu bulunan takımımız maç başına 13,88 ortalama ile bu sıralamada zirvede yer alıyor.

Asist kategorisinde toplam 309 asisti bulunan takımımız maç başına 19,31 asist ile üçüncü ve 94,94 indeks ortalaması ile tüm takımlar içinde en değerli üçüncü takım konumunda bulunuyor. Rakip potalara maç başına 84,25 sayı bırakan Anadolu Efes bu sıralamada da üçüncü ve maç başına 7,38 top çalma ile yine üçüncü durumda yer alıyor.