Creasoup - ingeniously delicious
Tarih: 19 Mart 2017

Rakamlarla Anadolu Efes...

 
Rakamlarla Anadolu Efes...

Başarılı oyuncumuz Thomas Heurtel, Turkish Airlines Euroleague’de tüm zamanlar içinde en iyi asist ortalamasına sahip oyuncu sıralamasında birinciliğini sürdürdü. Euroleague’de bugüne kadar forma giydiği 137 karşılaşmada toplam 775 asist yapan Fransız oyuncumuz maç başına 5,66 asist ortalaması ile zirvede bulunuyor.

Thomas Heurtel 775 asist ile Euroleague’de tüm zamanlar içinde en çok asist yapan oyuncular sıralamasında ise dokuzuncu sırada bulunuyor. Heurtel ayrıca Euroleague’de forma giydiği son 10 maçın dokuzunda sahadan çift haneli skorlar üreterek ayrıldı.

Heurtel, geçtiğimiz hafta Maccabi Fox Tel Aviv karşılaşmasında yaptığı sekiz asist ile birlikte bu sezon Turkish Airlines Euroleague’de 26 karşılaşmada 159 asiste ulaşarak en çok asist yapan oyuncular sıralamasında birinciliğini sürdürdü. Heurtel, maç başına 6,12 asist ortalaması ile bu sezon tüm oyuncular arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Ayrıca Heurtel’in Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşması için dört top çalmaya ihtiyacı var.

Derrick Brown maç başına 17,42 verimlilik puanı ortalaması ile Euroleague’de en değerli oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer alıyor.

Başarılı oyuncumuz Tyler Honeycutt, Maccabi Fox Tel Aviv karşılaşmasında aldığı dört ribaunt ile toplam ribaunt sayısını 185’e çıkararak 26 hafta sonunda maç başına 7,12 ribaunt ortalaması ile en çok ribaunt alan oyuncular sıralamasında beşinci sırada yer aldı. Hücum ribaundu kategorisinde Bryant Dunston maç başına 2,69 hücum ribaundu ile üçüncü, Tyler Honeycutt da 2,19 hücum ribaundu ile altıncı durumda bulunuyor.

Bryant Dunston blok kategorisinde maç başına 1,19 blok ortalaması ile bu sıralamada dördüncü durumda yer alıyor.

Berk Demir ve Samet Geyik, Zalgiris Kaunas karşılaşmasında görev almaları halinde kariyerlerinde ilk kez Turkish Airlines Euroleague maçında forma giymiş olacaklar.

Turkish Airlines Euroleague’de 26 haftanın ardından Anadolu Efes toplamda 936 ve maç başına 36,00 ribaunt ile en çok ribaunt alan dördüncü takım konumunda bulunuyor. Hücum ribaundu kategorisinde ise 342 hücum ribaundu bulunan takımımız maç başına 13,15 ortalama ile bu sıralamada zirvede yer alıyor.

Asist kategorisinde toplam 497 asisti bulunan takımımız maç başına 19,12 asist ile dördüncü ve 95,15 verimlilik puanı ortalaması ile tüm takımlar içinde en değerli üçüncü takım konumunda bulunuyor. Rakip potalara maç başına 84,92 sayı bırakan Anadolu Efes bu sıralamada da üçüncü, maç başına 7,27 top çalma ile ikinci ve 3,62 blok ortalaması ile ikinci durumda yer alıyor.